Bateri modern popüler müzikle beraber iyice popülerleşmeye başlayan bir enstrümandır. Günümüzde iyice rağbet görmeye başlamasıyla beraber bize de “Baterinin faydaları nelerdir?” ve “Bateri çalma yaşı kaçtır?” gibi sorular sıkça sorulmaya başlandı. Luvi Sanat İzmir Bateri Kursu olarak sizin bu sorularınızı cevaplamaya çalışacağız.

Bateri Çalma Yaşı

Bateri Çalma Yaşı

Bateri Çalma Yaşı Kaçtır?

Bateri çalmaya başlamak için kesin bir yaş sınırı yoktur. En önemli nokta el-göz koordinasyonunun ve fiziksel gelişimin oturmuş olmasıdır. Bir diğer önemli husus ise sizin ne kadar istekli olduğunuzdur. Çalışma disiplininizi bozmazsanız ve alıştırmalarınızı zamanında yaparsanız kısa sürede bateri çalmanın püf noktalarını çözmüş olursunuz.

Bateri Çalmanın Faydaları

Bateri çalmak dışarıdan çok karışık bir durummuş gibi görünse de aslında kendi içinde belirli bir düzene ve disipline sahip bir enstrümandır. Bateri çalmaya başladıktan kısa bir süre sonra el ve ayaklarınızı belirli bir koordinasyon içinde hareket ettirmeye alışacaksınız. Bu size ve sizin hayatınıza belirli  bir düzen katmanıza da yardımcı olacaktır. Aynı zamanda halk arasında da herkesin bildiği gibi strese birebirdir. Yapılan araştırmalara göre de bateri çalmak beyinin gelişme hızını arttırmaktadır.

Bateri Çalmanın Faydaları

Bateri Çalmanın Faydaları

Bateri Kursu İzmir olarak bu yazımızda size Bateri Dersimizin faydaları hakkında bilgi verdik. Bateri Kursumuz hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek istiyorsanız buraya buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca daha ayrıntılı bilgi edinmek ya da Ücretsiz Deneme Derslerimizden yararlanmak isterseniz bize mail yoluyla, WhatsApp’tan veya telefonla arayarak ulaşabilirsiniz. 0531 943 47 32