Bebek fotoğrafı nasıl çekilir?

Bebek fotoğrafı nasıl çekilir?

Günümüzde telefonların fotoğraf kalitesinin gelişmesi ve fotoğraf makinelerinin yaygınlaşmasıyla bir çok aile; özel olarak fotoğrafçıya gitmek yerine, çocuklarının fotoğrafını kendileri çekmeyi tercih ediyorlar fakat çoğu aile nasıl fotoğraf çekmesi gerektiğinin farkında olmadığı için bu konuda zorlanabiliyor. Bu yazımızda Luvi Sanat İzmir Fotoğrafçılık Kursu olarak size “bebek fotoğrafı nasıl çekilir?” ve “evde bebek fotoğraf çekimi” konularından yardımcı olmaya çalışacağız.

 

Bebek Fotoğrafı Çekerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1.  Flaş kullanıyorsanız; bebeğinizin gözüne zarar vermeyecek şekilde kullanmaya dikkat edin.
  2.  Bebeğinizi kontol edemeyeceğiniz için doğal ortamında seri fotoğraflar çekerek güzel pozlar yakalamaya çalışın.
  3.  Mümkünse doğal ışık kullanın.
  4.  Bebeğinizin gülmesini ve size bakmasını istiyorsanız; ilgisini çeken bir oyuncak kullanabilirsiniz ya da abartılı hareketler yapabilirsiniz.
  5.  Bebek konsept fotoğraf çekimi için bebeğinizin rahatını bozmayacak şekilde şirin kıyafet ve aksesuarlar seçebilirsiniz.
  6.  Arka planı basit tutmayı tercih edin. Bebeğiniz daha çok ilgi çekecektir.
  7.  İlla renkli fotoğraflar olacak diye bir şart yok. Siyah-beyaz çekim yapmak konusunda çekinmeyin.

Bebek fotoğrafı çekmek isteyenlere önerilerimiz

Öncelikle bebeğinizin fotoğrafını çekerken hızlı ve tereddütsüz çekim yapmalısınız. Bu yüzden yüksek enstantane hızıyla çekim yapmalısınız ve ISO’yu biraz yükseltmelisiniz. Lens olarak 50mm 1.8 yeterli olacaktır. Büyük tripod kullanmak yerine mini tripod daha iyi olacaktır. Doğal ışıktan daha iyi yararlanabilmek için reflektör kullanmanız flaştan daha sağlıklı olacaktır. Nasıl Daha İyi Fotoğraf Çekilir? isimli yazımız için bağlantıya tıklayabilirsiniz.