31 Ekim özellikle 90’larda doğanların çok yakından tanıdığı, televizyonda her gördüğümüzde mutlu olmamızı sağlayan; elinde Akordeonla ve en çok bilinen şarkısı Binnazla hayatımıza neşe kaynağı olan Ciguli’nin aramızdan ayrılışının 2. yılı. Luvi Sanat İzmir Müzik Kursu olarak bu yazımızda aklınızdaki “Ciguli Kimdir?” ve “Ciguli Ne Demek?” sorularına cevap vereceğiz.

Ciguli Fotoğrafları

Ciguli Fotoğrafları

Ciguli Kimdir?

Ciguli, 1957 yılında Hasköy, Bulgaristan’da doğmuştur. Resmi adı Angel Jordanov Kapsov’dur. Asıl adı Ahmet’tir. Doğduğu yıllarda Bulgarsitan’da uygulanan İslami ve Türkçe isim yasağından dolayı Ahmet ismi resmi değildir. 1974 yılında evlenmiş ve iki oğlu olmuştur. 1990 yılında Türkiye’ye gelmiş ve burada düğünlerde, gazinolarda akordeon çalmıştır. 1990 yılında ilk albümünü çıkarmış, 1999 yılında çıkan şarkısıyla da Türkiye çapında tanınmaya başlamıştır. Çeşitli dizi, film ve reklamlarda yer almıştır. 31 Ekim 2014 tarihinde kalp krizi geçirerek vefat etmiştir. Geride o gülen yüzünü ve neşesini bize bırakmıştır.

Ciguli Ne Demek?

Akordeon çalmaktaki kıvraklığı ve hızı nedeniyle o dönem Bulgaristan’da çok popüler olan AvtoVAZ firmasının VAZ-2101 model arabasının da lakabı olan Ciguli ismiyle anılmaya başlamıştır. Özellikle günümüzde çoğu insan gerçek ismini bilmez ve Ciguli ismi neredeyse bir markaya dönüşmüştür.

Ciguli Fotoğrafları

Ciguli Fotoğrafları

Luvi Sanat Müzik Dersi İzmir olarak bu yazımızda size Ciguli Kimdir?” ve “Ciguli Ne Demek? sorularının cevabını sunduk. Bizde bunun gibi bir çok sorunun cevabı var. Eğer aklınızda başka merak ettiğiniz şeyler varsa ya da Müzik Kurslarımız hakkında daha ayrıntılı bilgi almak, Ücretsiz Deneme Derslerimizden faydalanmak isterseniz. Bize mail yoluyla, WhatsApp’dan yazarak veya telefonla arayarak ulaşabilirsiniz. 0554 464 47 97