Tarihi mağara resimlerine kadar uzanan, daha sonra Naziler döneminde haberleşme amacıyla kullanırken geliştirilmesiyle İllüstrasyon; günümüzde iyice popülerlik kazanmaya başladı.

Luvi Sanat olarak bu yazımızda İllüstrasyon Nedir? ve İllüstrasyon Nasıl Yapılır? sorularını cevaplayacağız.

Resim kurslarımız hakkında bilgi almak isterseniz tıklayabilirsiniz: İzmir Resim Kursu

İllüstrasyon

İllüstrasyon Hakkında Bilgiler

İllüstrasyon konu anlatan resim demektir. Şekilden, çizimden çok nesneye dikkat çekmek amacıyla yapılır. Resim, fotoğraf, çizim gibi farklı sanat dallarında olabilir. Sanat yapmak gibi bir kaygısı yoktur. Özellikle İtalya’da büyük ilgi görür. İlk İllüstrasyonların çoğu siyasi amaçla yapılmıştır. Grafik sanatların bir kolu olarak görülmektedir. 

İllüstrasyon Nasıl Yapılır?

İllüstrasyonda ilk adım icra edeceğiniz eseri kurgulamak ve kafanızda tasarlamaktır.

Eğer elde yapacaksanız ilk olarak eskizle başlanıp, adım adım ayrıntılandırılarak; hayal ettiğiniz tasarım halini alana kadar çok büyük bir uğraş gerektirir.

Eğer bilgisayarda yapacak iseniz; öncelikle bir program edinmelisiniz. En çok kullanılan ve en başarılı program “Adobe Illustrator” olarak kabul edilir. Programı kullanmak için internet üzerinden kısa eğitim videolarını izleyebilirsiniz.

İllüstrasyon

İllüstrasyon

İllüstrasyon için; eğer yeni başlıyorsanız, öncelikle resim kursuna gidip kendinizi teknik açıdan geliştirmelisiniz. Gerisi zaten sizin hayal gücünüze kalıyor.

Luvi Sanat Resim Dersi İzmir olarak bu yazımızda size İllüstrasyon Nedir? ve İllüstrasyon Nasıl Yapılır? sorularını yanıtladık. İllüstrasyon ya da Resim Derslerimiz hakkında bilgi edinmek, Ücretsiz Deneme Dersimizden yararlanmak isterseniz; bize mail atabilir, WhatsApp’dan yazabilir veya telefonla arayabilirsiniz. 0554 464 47 97