Güzel ve Etkili Konuşmak İsteyenler için Diksiyon Kursu ve Beden Dili

İnsanlar ile diyalog kurarken iletişim son derece önemlidir. Diyalog kurmada sesler ve sözcükler büyük önem arz etmektedir. Güzel ve doğru konuşmak düzgün iletişim kurmak için çok mühimdir. Güzel ve doğru konuşmayan bir insan anlaşılmayacağı gibi dinlenmek de istenmez. İşte tam bu noktada diksiyon devreye girmektedir. Diksiyon güzel konuşma sanatı olarak bilinmektedir. Konuşmalarınızda daha etkileyici ve ikna edici olmak için Diksiyon Kursu İzmir Narlıdere size kaliteli bir eğitim vadediyor.

İzmir Diksiyon Kursu eğitmenleri her bireyin beklentilerine ve sorunlarına uygun olarak özel olarak ders programı hazırlayarak başarı garantili bir eğitim veriyor. Siz de ücretsiz diksiyon deneme derslerimize gelerek, ders içeriği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Eğer diksiyonunu geliştirmeye çalışan bir bireyseniz, eğitiminiz tamamlandığında iletişim becerileriniz artar, güzel konuşma sanatını öğrenirsiniz ve etkili konuşmayı rahatlıkla uygularsınız.

diksiyon-kursu-izmir

Günümüzde özellikle bir çoğunluğa hitap etmek durumunda olan bireyler bu eğitimi almaktadır. Böylelikle kelimeleri daha doğru konuşulacak ve ikna kabiliyeti artacaktır. Sadece bir topluluğa seslenmek durumunda olanlar değil, etkili iletişim kurmak isteyen her meslek grubundan insanlar diksiyon eğitimi alarak doğru konuşmayı hedeflemektedirler.

“Etkili konuşma için seçeceğiniz kurs merkezini büyük bir titizlikle seçmelisiniz. Gereği kadar araştırma yapmalı uzman ekibi  olan bir kurum seçmelisiniz. Bir işi size ancak o işin uzmanları öğretebilir.”

Diksiyon Kursu Hakkında Merak Edilenler

  • Diksiyon Eğitiminin Amacı Nedir?

Öncelikle bu eğitimin amacı; seslerin güzel çıkması, kelimelerin doğru kullanılmasıdır. Siz de bu becerilere sahip olmak isterseniz mutlaka eğitim almanız gerekmektedir.


  • Eğitim Sonunda Kazanımlarım Neler Olacaktır?

Diksiyon kursu İzmir ile; seslerin çıkışı, konuşma seslerinin nasıl oluştuğunu, vurgu ve ses tonunu ayarlamayı, ses organlarını etkili şekilde kullanmayı ve konuşurken nefesi ayarlamayı öğreteceğiz. Harfler vücudumuzdan gırtlaktan başlamak üzere dil, dudak, diş, çene ve burun kullanılarak çıkartılmaktadır. Dersler sırasında her harfin çıkış yerini ayrıntılı olarak öğrenmiş olursunuz. Her harfin çıkış yeri gibi vurguları da farklıdır. Size doğru vurguları da kursumuzda öğretiyoruz. Eğitim müfredatımızda İstanbul ağzı esas alınarak kelimelerin doğru olduğu şekilde telaffuz edilmesi sağlanır.


  • Eğitmenler Hakkında Bilgi Alabilir Miyim?

Kurumumuzda Diksiyon Dersleri diğer tüm derslerimizde olduğu gibi tamamen alanında uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Ayrıca kursumuzda eğitmenlerimizi duyarak ve eğitmenlerle dilediğiniz kadar doğru diksiyon ile konuşup kendinizi geliştirebilir, pratik yapabilirsiniz. Ayrıca kursumuzda sadece doğru ses ve kelime kullanımını değil, beden dilinizi de nasıl doğru, etkili bir şekilde kullanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.


  • Dersler Nasıl İşlenmektedir?

Diksiyon kursumuzda dersler bireysel ya da grupsal verilmektedir. Ayrıca size uygun ders saatini seçebilirsiniz. Tamamen uzman kadromuz size ortalama 3 ay gibi bir zamanda doğru diksiyon öğretmeyi garantiliyor. Bu 3 ay öğrencinin yeterliliğine göre artıp azalabilmektedir. Ses aletlerini tanıtmakla başladığımız diksiyon derslerimiz, en kötü diksiyonu dahi düzeltebilecek düzeydedir.


  • Derslere Kayıt İçin Herhangi Bir Şartı Var Mıdır?

Kursumuz bünyesine kayıt yaptırmak isteyen kişiler için hiçbir ön koşul aramamaktayız. Her yaş grubu ve her meslekten bireyler kayıt yaptırıp, rahatlıkla derslerimize katılabilirler. Kursa devam ettikçe birçok kelimeyi yanlış telaffuz ettiğinizi fark edeceksiniz. Derslere düzenli olarak katıldığınızda telaffuzlarınızın da ne kadar düzeldiğini fark edeceksiniz. Kurs bitiminde iletişim, dinleme ve empati becerilerinizin ne kadar geliştiğine hayret edeceksiniz, konuşmanızla fark yaratacaksınızdır.


  • Diksiyon Kursunuza nasıl ulaşabilirim?

Diksiyon kursumuz size iletişiminizi ve hitabetinizi geliştirmeniz için en iyi eğitimi vermek için vardır. Diksiyon kursuna ulaşmak çok kolaydır. Narlıdere, Balçova, Hatay, Üçyol, Alsancak, Urla, Seferihisar ve Güzelyalı’dan ulaşım çok kolaydır. 0531 943 47 32 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.


İzmir’de etkili bir diksiyon için kurs merkezi araştırmasındaysanız; bizle irtibata geçebilir, aklınıza takılan her soruyu sorabilirsiniz. Etkili bir konuşma hedefliyorsanız, sizi de aramızda görmekten çok büyük mutluluk duyarız. Unutmayın, etkili diksiyon etkili iletişim demektir. Şüphesiz bu da size birçok kapı açacaktır.