Resim Kursu İzmir Narlıdere olarak ön yargılarınızı yıkmak için size ücretsiz bir deneme dersi teklif ediyoruz.

“Ben resim çizemem” diyenlere neler yapabileceğinizi size göstermek için sizden bir fırsat istiyor, içinizdeki çizime yetenekli  kişiyi dışarı çıkartmak için daha fazla gecikmeyin!

İzmir Resim Kursu‘nu arayıp ücretsiz resim deneme dersi için randevu alabilirsiniz. 0554 464 47 97

Çöpten Adam Çizmeyi Bir Kenarı Bıraktıran Resim Kursu İzmir

resim-kursu-izmir-narlıdere

Resim yapmak; bazen kelimelere ihtiyaç duymadan kendini ifade etmek, bazen de renklerin gizemli dünyasına kapı aralamaktır. Herkes için resim yapmanın anlamı ve amacı farklıdır. Kimi yeteneğini sergilemek ister, kimi hayalindekileri resmederek aktarmak ister. Hayal gücünün, düşüncelerin ve kişinin hissettiklerinin sınırı yoktur. Soyut olan düşünceler resim ile somutlaşır. Her sanat dalında olduğu gibi kabiliyetin istek ve teknikle birleşmesi gerekir.

Resim Eğitimimizde Güzel Sanatlara Hazırlık ve İllüstrasyon Dersleri de verilmektedir.

Resim yapmanın doğuştan gelen bir yetenek olduğu düşünülür ve çoğu kişi resim yapmak istediği halde kabiliyeti olmadığı gerekçesi ile vazgeçer. Resim yapabilmek için her şeyden önce istek gerekir. Eğer resim yapmayı istiyorsanız, bu isteğinizi biraz teknikle pekiştirdiğiniz takdirde harika resimler yapabilirsiniz. Bunun için; resim yapma isteğinizi, bir resim atölyesinde ya da resim kursunda eğitim alarak teknik ile birleştirmeniz gerekir.

Resim kursunda size ders verecek olan resim öğreticiniz, herkesin istedikten sonra resim yapabileceğini bilir. Bu yüzden teknik bilgileri size verirken aynı zamanda resim beceriniz ile de birebir ilgilenir. Sanat Merkezimizde grup olarak eğitim alabileceğiniz gibi, özel olarak birebir ders alma imkanınız da vardır.

Resim Kursu İzmir Hakkında Sorular

Resim Kursu İzmir

Resim Eğitiminde Sanat Merkezinin Önemi Nedir?

Sanat atölyeleri sizin ister hobi olarak yapmak istediğiniz, ister ileriye dönük olarak sanatçısı olmayı istediğiniz sanat dalındaki hayallerinizi gerçekleştirmeniz için size yardım eder. Eğitmenlerimiz size her konuda yardım edebilecek ve size en iyi eğitimi verecek şekilde eğitimli ve tecrübelidirler.


Eğitim Almak İçin Kaç Yaşında Olmak Gerekir?

Resim dersi için herhangi bir yaş sınırı yoktur.


Resim Eğitimi Sırasında Neleri Öğrenirim?

Kursumuzda resim tekniklerini, resim türlerini, resim malzemelerini ve tüm resim bilgisini gün gün detaylı bir şekilde öğrenirsiniz.


Resim Kursu Ücretleri Ne Kadardır?

Resim derslerimiz haftada 2 saat ayda toplam 8 saattir. Dersler bire bir işlenmektedir. Fiyat hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


Kurs Programı Nasıl İlerler?

Başlangıçta nesnelere bakarak çizimler yapmanız sağlanır. Temel desen eğitimi adı verilen bu başlangıç dersi ile önce tek bir obje üzerinde çalışılır. Kişinin objeye bakarak kağıda aktarması sağlanır. Bu metot ile kişinin çizgilerinin ve perspektif algısının gelişmesi hedeflenir. Obje sayısı arttırılarak, farklı resim boyaları ile çalışmalara devam edilir. Çizgisel olarak yapılan bu çalışmalar kara kalem, mürekkep, sulu boya ve guaj boya tekniği ile ayrı ayrı yapılır. Temel desen eğitimlerinin sonunda resimde model, ışık ve gölge kavramlarının önemini kavramış olursunuz. Portre çalışmalarından önce anatomi eğitimi ile insan vücudunu tanırsınız. Canlı model üzerinde çizimler yaparak, insan anatomisini öğrenirsiniz. Konuya göre ve malzemeye göre resim türlerini ayrıntılı olarak öğrenirsiniz. Önceleri sadece bakarak çizimler yaparsınız, böylelikle resim tekniğini öğrenirsiniz. Sonra imgesel yani hayalden çizim eğitimi ile resim kabiliyetinizi açığa çıkarırsınız.


Eğitimi Tamamladığımda Ne Olacak?

Resim eğitiminizi tamamladığınızda tüm resim türlerini, dilediğiniz resim boyası ile kolaylıkla çizebileceksiniz. Kimi zaman tualinizi ve yağlı boyanızı alıp manzara resimleri, kimi zaman karakalem ile portre çalışmaları yapabileceksiniz. Kurs süresince yaptığınız resimlere bakarak resim kabiliyetinizin kısa sürede ne kadar uzun mesafe kat ettiğini göreceksiniz. Ayrıca Güzel Sanatlar Fakültesi’nin yetenek sınavlarına girip, yeterli puanı almak istiyorsanız, resim kurslarının yetenek sınavlarına hazırlık programlarına katılarak, profesyonel resim eğitimi alabilirsiniz.Resim yeteneğinizin farkına varın, hayallerinizden ve ideallerinizden vazgeçmek zorunda kalmayın.


Kursa Nasıl Ulaşabilirim?

Resim Kursu; Balçova, Hatay, Konak, Güzelbahçe, Urla, Seferihisar, Gaziemir, Karabağlar, Alsancak ve Çeşme‘den toplu taşımayla kolay ulaşılabilecek bir konumdadır.


Aklınızdaki soruları sormak ya da kursumuz hakkında ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız mail yoluyla veya telefonla bize ulaşabilirsiniz.