Bağlama Kursu İzmir Narlıdere ile en sevdiğiniz türküleri çalın.
Bağlama çalmak doğru bir bağlama öğretmeniyle hem kolay hem de eğlenceli bir iş.

Ücretsiz deneme derslerimize gelerek İzmir Bağlama Kursu bünyesinde öğretmenlerimizle tanışabilir, kursumuzu gezebilir ve eğitim sistemimiz hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Hediye bağlama kampanyamız hakkında bilgi edinmek ve ücretsiz bağlama deneme dersi randevusu almak için 0531 943 4732 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Bağlama Kursu İzmir Narlıdere Bağlama Hediye Ediyor

Bağlama ya da diğer adıyla saz milli değerlerimizi taşıyan önemli müzik aletlerinden biridir. Bağlama aynı zamanda türkülerin vazgeçilmez müzik aletidir. Bağlama, telli tezeneli çalgılar ailesine aittir. Türk halkının en sık kullandığı ve çok sevdiği çalgılardan biridir.

bağlama-kursu-İzmir

bağlama kursu İzmir Narlıdere

Bağlamanın çok çeşitli türleri bulunmaktadır. Ülkemizde en çok tercih edilen saz çeşitleri kısa sap ve de uzun saptır. Hangi yörenin müziği yapılacaksa o yöreye uygun saz tercih edilmelidir. Sazlar boyut ve yöreye göre farklı isimler almaktadır.

Bağlamanın tarihine bakıldığı zaman geçmişinin çok önceye dayandığı görülür. Zamanla farklı isimler ve farklı şekiller alan bağlama, günümüzdeki şekline ulaşmıştır.

Bağlamada 7 tane tel bulunmaktadır. Bunun haricinde bağlama 9 parçadan oluşmaktadır. Bu parçalar: gövde, göğüs kısmı, sap, perdeler, burgu kısmı, üst eşik, orta eşik ve alt eşik ile teller şeklindedir.

Bağlama Dersleri İle İlgili Merak Edilenler

Bağlama çalmak isteyenlerin merak ettiği bazı hususlar vardır. Bunlardan biri yaş şartı olup olmamasıdır. Kursumuzda bağlama dersi 5 yaş üstü her bireye verilmektedir. 5 yaşından büyük iseniz ve bağlama çalmaya bir engeliniz yoksa siz de bağlama öğrenebilir, dilediğiniz gibi çalabilirsiniz.

Diğer bir konu bağlama öğrenmenin zor olup olmadığıdır. Bağlama çalmak zor bir iş değildir. Düzenli çalışma, azim ve istekle kolay bir şekilde bağlama çalmayı öğrenebilirsiniz.

Bağlama fiyatları da merak edilen konular arasındadır. Bağlama da tıpkı diğer müzik aletleri gibi kaliteye göre farklı fiyat aralıkları alan bir çalgıdır. İlk etapta çok pahalı bir şey almanız gerekmemekte. Ancak çok ucuz bağlamadan da kaçınmalısınız.

  • Eğer nasıl bir bağlama alacağınız konusunda bilgi sahibi değilseniz, eğitmenlerimiz bu hususta size yardımcı olmaktadır. Siz hangi yörenin müziğini yapmak istiyorsanız, eğitmenlerimiz sizi o yöreye uygun bağlama için yönlendireceklerdir. Ayrıca bütçenize uygun bağlama bulmanız konusunda da yardımcı olacaklardır.
  • Bağlamanın öğrenim süresi ise kişiden kişiye değişebilir bir şeydir. Ancak biz bunu 3-6 ay arası diye ortalama bir değer ile sınırlandırabiliriz. Daha sonra uzmanlaşmak istediğiniz bağlamayı seçer ve bu şekilde devam edersiniz.
  • Bağlama çalmaya karar verdiğinizde iyi bir bağlama kursu da bulmanız gerekmektedir. Bunun için tüm araştırmalarınızı yapmalı ve uzman eğitmenleri olan bir yer bulmalısınız.
  • Kurs seçiminde aceleci davranmamalısınız. Gideceğiniz kurs merkezi bağlamanın tüm detaylarını size öğretip, püf noktalarını anlatmalıdır. Biz size bunun garantisini vermekteyiz. Ücretsiz deneme derslerimize gelerek hem kendinizi test edip, hem de kurumumuzu inceleyebilirsiniz.

Üstelik ilk etapta bağlama almanıza da gerek kalmayacaktır. Sanat Merkezimizdeki bağlamalarımızı dilediğiniz kadar kullanabilirsiniz. Ders dışında gelip çalışabilirsiniz. Ayrıca ilk 4 ay kurs ödemesini peşin yapan herkese el yapımı bağlama hediye ediyoruz.

Nasıl Ulaşabilirim?

Bağlama kursu İzmir  Narlıdere ‘de bulunmaktadır. Bağlama kursu Urla, bağlama kursu güzelbahçe, bağlama kursu Seferihisar , bağlama kursu İzmir balçova gibi aramalarla istediğiniz gibi bir kurs bulamıyorsanız bize ulaşmak tek bir otobüs ve minibüs yolculuğu ile mümkün.

Karabağlar, Göztepe ve Alsancak, Üçkuyular, İnciraltı, Buca, Gaziemir gibi semtlerden de büyük kolaylıkla ulaşılabilecek bir konumdadır. Toplu taşıma araçlarını kullanarak ulaşabilirsiniz. 

0531 943 4732 numaralı telefondan bize mesaj veya arama yolu ile ulaşabilirsiniz.