Gitar kursu İzmir araması sonucuyla gitar eğitimi yazımıza ulaştıysanız, İzmir’de gitar kursu arayanlar için rehber niteliğindeki bu yazıyı okuyabilirsiniz. Luvi sanat gitar kursu olarak eğitimlerimiz konusunda bizlere en çok sorulan soruları yanıtlamaya çalışacağız. Bu yazının sonunda aklınızdaki bütün soru işaretlerini gidermiş olacağız.

İstediğim gibi bir gitar kursu nerede var? Ben de sıcak ortamı ve uygun fiyatları olan bir gitar eğitimi almak istiyorum diyorsanız  0531 943 47 32 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Gitar Kursu İzmir: Sık Sorulan Sorular

 • Gitar kursu kaç yaşında başlar? Gitar kursuna başlama yaş sınırı nedir?
 • Gitar kursu ne kadar sürer? Kaç ayda parça çalmaya başlarım?
 • Gitar çalmak zor mu?
 • Gitar kursu İzmir fiyatları nedir? Ücretsiz gitar kursu İzmir ‘de bulabilir miyim?
 • Gitar çalmaya illa ki klasik gitarla mı başlamalıyım? Doğrudan elektro gitar çalmaya başlasam olmaz mı?
 • Gitar kursuna gitmeden öğrenebilir miyim? Gitar kursu Youtube dersleri işe yarar mı?
 • Hangi tür gitarların eğitimini veriyorsunuz?
 • Gitar kursu sonunda neler yapıyorsunuz?
 • Gitar kursu grup dersi olarak mı işleniyor?
 • Gitar dersi saatlerini nasıl belirliyorsunuz?
 • Gitar almamız şart mı?
 • Uygun fiyatlı gitar alımı konusunda yardımcı oluyor musunuz?

 • Gitar kursuna başlama yaşı kaçtır? Gitar çalmak için yaş sınırı bulunur mu?

Gitar çalmak için alt yaş sınırı tamamen öğrencinin fiziksel yeterliliği ve ilgisiyle bağlantılıdır. Çocuklarda gitar başlama yaşı olarak 7-8 yaşı öneriyoruz. Üst yaş sınırı ise bulunmaz, hobi amaçlı gitar çalmak isteniyorsa hiçbir yaş geç değildir, her yaşta gitar eğitimi almaya başlayabilirsiniz. Zira, ne demişler öğrenmenin yaşı yoktur.


 • Gitar kursu ne kadar sürer?

Gitarı öğrenme süresi kursa katılacak olan kişinin beklentilerine ve seviyesine göre değişir. Gitar kursumuzda kişiye özel ders programı hazırlandığı için zorlayıcı değil eğlenceli bir eğitim vardır. Herkese aynı program uygulanmadığı için net bir süre vermek mümkün değildir. Çalışmak, hocanın verdiği egzersizleri eksiksiz yapmak sizi ileriye taşır ve yaklaşık 2 ayda gitar şarkıları çalmaya başlarsınız. Fakat gitar kursu kaç ay sürer? derseniz biz de bir yanıt veremeyiz. Sizin çalışkanlığınıza, derslere devam durumunuza ve gelmek istediğiniz seviyeye göre değişir.


 • Gitar kursu İzmir fiyatları nedir? Ücretsiz gitar kursu bulunabilir mi?

İyi bir eğitim almanız kadar gideceğiniz Sanat Merkezinin kurs fiyatları da önemlidir. Gereğinden fazla ücretler ödemek hem maddi hem de manevi külfete sebep olur. Narlıdere’deki gitar kursumuzda bütçenizi yormayacak uygun fiyatlar sunulmaktadır. Ücretsiz gitar kursu belediyelerde bulunabilir fakat kalabalık derslikler ne hocanın sizinle ilgilenebilmesini sağlar ne de sizin sağlıklı bir şey öğrenebilmenizi. Bu yüzden gitar kursu aylık fiyatları bütçenizi aşmadan size en doğru eğitimi vermek için düzenlenmiştir.


 • Gitar öğrenmeye klasik gitarla mı başlanmalıdır?

Eğitmenlerimize en çok sorulan sorulardan biridir. Hayır! klasik gitarla başlamak zorunda değilsiniz. Dilerseniz hemen elektro gitar ile öğrenmeye başlayabilirsiniz. Hatta gitar kursu caddelerde rüzgar çalmak ile başlamaz. Sevdiğiniz müzik türündeki basit parçalarla da gitar çalmayı öğrenebilirsiniz.

 • Her tür gitar eğitimi mevcut mu?

Kursumuzda eğitimi verilen gitar çeşitleri;

Elektro gitar eğitimi

Klasik gitar eğitimi

Akustik gitar eğitimi

Bas gitar  eğitimi

Flamenko gitar eğitimi

Caz gitar eğitimi

Bütün gitar eğitimlerimiz aynı şartlara sahiptir ve aynı fiyattır.

 • Gitar eğitimi sonunda sertifika veriyor musunuz?

Evet, bütün gitar kursu öğrencilerimize eğitim sonunda gitar eğitimi katılım sertifikası verilmektedir. Ayrıca eğer isterseniz yıl sonu etkinlik ve konserlerimizde gitarınızla sahneye çıkma ve performansınızı gösterme imkanı bulabilirsiniz. Diğer öğrencilerimizle grup kurarak hocalarımızın rehberliğinde çalışmalarınızı gerçekleştirirsiniz.

 • Gitar eğitimi nasıl işleniyor? Gitar kursu saatleri nasıl belirleniyor?

Gitar derslerimizde iki seçenek bulunmaktadır, bireysel gitar dersleri ve sınıf gitar dersleri. Sınıf dersleri 4 kişiyi geçmeyecek şekilde düzenlenir. Böylece öğretmeniniz herkesle ilgilenme fırsatı bulabilir. Sınıf dersleri ve özel ders fiyatları ayrı olarak düzenlenir. Ders saatleri sizin ve hocamızın uygun saatleri baz alınarak ayarlanır. 

Kursumuzda görev alan deneyimli gitar öğretmenlerimiz son derece sabırlı ve titiz bir şekilde her  öğrenci ile ayrı ayrı ilgilenirler ve temel tekniklerden sonra kişinin ilerlemesine göre derslere yön verirler. Gitar çalmaya başlayan her öğrenciye geleceğin müzisyeni gözü ile bakıldığı için hiçbir öğrenci bir diğerinden ayrı tutulmaz. Hobi amaçlı gitar kursu alan kişilerle profesyonel okula hazırlık amaçlı eğitim alan kişilere ayrı programlar uygulansa da herkesin iyi seviyede gitar çalabilmesi amaçlanır. Kişiye özel olarak hazırlanan gitar kurs programları sayesinde her birey derslerden sıkılmadan gitar çalmayı öğrenebilir.

Talep ettiğiniz ders çeşidine kayıt yaptırarak, siz de eğitim almaya başlayabilirsiniz. Gitar dersleri haftanın her günü devam etmektedir. İzmir Narlıdere’de gitar kursu arıyorsanız, ücretsiz gitar deneme derslerine katılarak ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Buraya tıklayarak hemen randevu alabilir, aklınızdaki diğer soruları sorabilirsiniz.

 • Uygun fiyatlı ve doğru gitar alımı konusunda rehberlik ediyor musunuz?

Tabii ki. Eğitmenlerimiz hem hangi tür gitar çalmak istediğiniz hem de gitar satın alımı konusunda size rehberlik edecektir. Ayrıca yanınızda gitar taşımanıza gerek yok, kursumuzdaki her tür gitarı kurs sırasında kullanabilirsiniz. Uygun saatlerde de gelip gitarlarımızla çalışabilirsiniz.

Bu yazımızda size şimdiden yardımcı olacaktır; Gitara yeni başlayanlar için gitar satın alma rehberi

Birçok Tarza Uygun Bir Müzik Aleti İsteyenlere Gitar Kursu İzmir

gitar kursu İzmir

gitar kursu İzmir Narlıdere

Gitar yüzyıllardır en popüler enstrümanlardan biri olmuştur. Hem taşıma rahatlığı, hem öğrenim süresinin diğer komplike müzik aletlerine göre daha kısa olması hem de çeşitlerine göre her tür müzik parçasını çalabilme özgürlüğü, bu çalgının popülerliğini arttırmaktadır. Eğer klasik gitar kursu fiyatları nasıl olmalı diyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Gitar öğrenmek isteyenlerin en sık karşılaştığı sorunlardan biri hangi tür gitarı seçmeleri gerektiğidir. Bu sorunun yanıtı aslında çok basittir. Size yol gösterecek iyi bir eğitimci ve gitar eğitim kurumu bulursanız o zaman endişe edecek bir durum da kalmayacaktır.

İyi bir gitar eğitim kurumu öğrencileri ile baş başa verir ve ne tür bir yol çizmeleri gerektiklerini anlatır.

İnternetten İzmir elektro gitar kursu arayanlar için de elektro gitar kursumuz da vardır.

Gitar bakımını merak ediyorsanız tıklayın öğrenin; Gitar bakımı nasıl yapılmalıdır?

İzmir Gitar Kursu / Narlıdere’de Sanatın Adresi

Gitar Çalmanın Faydaları da gitar eğitimi alan bir kişi sosyal hayatında da aktif bir rol oynamaya başlar. El becerileri diğer insanlara göre daha fazla gelişir ve müzik kulakları da bir o kadar daha gelişmiştir.

Ders almaya başlayan kişilerde yaş sınırı aranmamaktadır. İsteyen herkes ders alabilir ve eğitim görerek gitar çalmaya başlayabilir.

Gitar eğitim sürecinde, kişilerin ilgi ve odakları ne yönde ilerliyorsa, gitar dersleri de o şekilde yön alır. Deneyimli öğretmenler aracılığı ile sizlere hem kaliteli bir eğitim süreci yaşatılır hem de ekonomik fiyatlar altında zorluk çekmeden ödeme yapmanız sağlanır. Bunun dışında eğitimcilerimizin engin müzik deneyimleri ile ilgili aklınıza takılan ne varsa sorabilir ve son derece yararlı müzik sohbetleri de yaparak ufkunuzu genişletebilirsiniz.


 • Gitar Eğitimi Almak İçin Yetenek Gerekli Midir?

Gitar çalmak isteyen kişilerin elbette hepsi aynı yetenekte olmayabilir. Kiminin müzik kulağı daha fazla gelişmiştir, kiminin teknik becerisi daha güçlüdür, kimi de daha çabuk parça çıkarabilir. Eğitmenlerimiz bütün bu detayları ve incelikleri göz önünde bulundurarak gitar kursu verirler.


 • Gitar Kursu İzmir Narlıdere ‘ye nasıl ulaşabilirim?

Narlıdere’nin merkezinde yer alan İzmir’in en eğlenceli gitar kursuna Balçova, Urla, Çeşme, SeferihisarHatay, Alsancak, Güzelbahçe, Karabağlar, Gaziemir, Buca ve Bornova semtlerinden toplu taşımayla çok kolay ulaşabilirsiniz. 


Buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.