İzmir’de gitar kursu arayanlar için aşağıda soruları cevaplıyoruz. Siz de gitar kursu İzmir araması sonucuyla gitar eğitimi yazımıza ulaştıysanız, Narlıdere’de gitar eğitimi veren sitemizde bir çok sorunun cevabını bulabilirsiniz.

Gitar derslerimizde 2 seçenek bulunmaktadır, bireysel gitar dersleri ve sınıf gitar dersleri.

Talep ettiğiniz ders çeşidine kayıt yaptırarak, siz de eğitim almaya başlayabilirsiniz. Gitar dersleri haftanın her günü devam etmektedir. İnternette Gitar Kursu İzmir Narlıdere arayanlar, ücretsiz deneme derslerine katılarak ayrıntılı bilgi edinebilirler. 

Aklınızdaki soruları sormak ya da kursa başlamak isterseniz bizi arayabilirsiniz. 0531 943 47 32.

İyi bir eğitim almanız kadar gideceğiniz Sanat Merkezinin kurs fiyatları da önemlidir. Gereğinden fazla ücretler ödemek hem maddi hem de manevi külfete sebep olur. Narlıdere’deki Sanat Merkezimizde bütçenizi yormayacak uygun fiyatlar sunulmaktadır.

Birçok Tarza Uygun Bir Müzik Aleti İsteyenlere Gitar Kursu İzmir

gitar kursu İzmir

gitar kursu İzmir Narlıdere

Gitar yüzyıllardır en popüler enstrümanlardan biri olmuştur. Hem taşıma rahatlığı, hem öğrenim süresinin diğer komplike müzik aletlerine göre daha kısa olması hem de çeşitlerine göre her tür müzik parçasını çalabilme özgürlüğü, bu çalgının popülerliğini arttırmaktadır. Eğer klasik gitar kursu fiyatları nasıl olmalı diyorsanız yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Gitar öğrenmek isteyenlerin en sık karşılaştığı sorunlardan biri hangi tür gitarı seçmeleri gerektiğidir. Bu sorunun yanıtı aslında çok basittir. Size yol gösterecek iyi bir eğitimci ve gitar eğitim kurumu bulursanız o zaman endişe edecek bir durum da kalmayacaktır.

İyi bir gitar eğitim kurumu öğrencileri ile baş başa verir ve ne tür bir yol çizmeleri gerektiklerini anlatır.

İnternetten İzmir elektro gitar kursu arayanlar için de elektro gitar kursumuz da vardır.

Gitar bakımını merak ediyorsanız tıklayın öğrenin; Gitar bakımı nasıl yapılmalıdır?
Hangi gitarı almalıyım diye soruyorsanız tıklayın öğrenin; Gitara yeni başlayanlar hangi gitarı satın almalılar?

İzmir Gitar Kursu / Narlıdere’de Sanatın Adresi

Gitar Çalmanın Faydaları da gitar eğitimi alan bir kişi sosyal hayatında da aktif bir rol oynamaya başlar. El becerileri diğer insanlara göre daha fazla gelişir ve müzik kulakları da bir o kadar daha gelişmiştir.

Ders almaya başlayan kişilerde yaş sınırı aranmamaktadır. İsteyen herkes ders alabilir ve eğitim görerek gitar çalmaya başlayabilir.

Gitar eğitim sürecinde, kişilerin ilgi ve odakları ne yönde ilerliyorsa, gitar dersleri de o şekilde yön alır. Deneyimli öğretmenler aracılığı ile sizlere hem kaliteli bir eğitim süreci yaşatılır hem de ekonomik fiyatlar altında zorluk çekmeden ödeme yapmanız sağlanır. Bunun dışında eğitimcilerimizin engin müzik deneyimleri ile ilgili aklınıza takılan ne varsa sorabilir ve son derece yararlı müzik sohbetleri de yaparak ufkunuzu genişletebilirsiniz.

Ayrıca isteyen gitar öğrencileri yıl içinde düzenlenen konserlerde de sahne alabilmektedir.

Gitar Kursu Hakkında Sorular

 • Gitar Dersleri Birebir mi verilir?

Eğitim kurumunda görev alan deneyimli gitar öğretmenleri son derece sabırlı ve titiz bir şekilde her gitar öğrencisi ile ayrı ayrı ilgilenirler ve temel tekniklerden sonra kişinin ilerlemesine göre derslere yön verirler. Gitar çalmaya başlayan her öğrenciye geleceğin müzisyeni gözü ile bakıldığı için hiçbir öğrenci bir diğerinden ayrı tutulmaz. Hobi amaçlı gitar kursu alan kişilerle profesyonel okula hazırlık amaçlı eğitim alan kişilere ayrı programlar uygulansa da herkesin iyi seviyede gitar çalabilmesi amaçlanır. Kişiye özel olarak hazırlanan gitar kurs programları sayesinde her birey, derslerden sıkılmadan gitar çalmayı öğrenebilir.


 • Gitar kursuna kayıtlar ne zaman başlıyor?

Gitar kursuna kayıtlar bireysel olan derslerimizde sürekli olarak devam ediyor, sınıf derslerimiz ise her 2 ayda 1 yeni sınıfımız açılıyor. Siz de kendinize en uygun seçeneğe göre gitar kurslarına kayıt yaptırabilirsiniz.


 • Gitar kursuna kayıt sırasında neler gerekiyor?
  Gitar kursuna kayıt yaptırmak için Luvi Sanat Öğrenci Kayıt formumuzu doldurmanız ve kursunuzun dönemlik ödemesini yapmanız yeterli oluyor, ekstra bir belgeye ihtiyaç duyulmuyor.

 • Gitar kursu ücretleri ne kadar?
  Gitar kurs ücretlerimiz bireysel gitar kursu ücreti ve sınıf gitar kursu ücreti olarak değişiklik gösteriyor, ayrıca dönem dönem de kurs kampanyalarımız oluyor. Fiyatlarımızla ilgili ayrıntılı bilgiyi telefonla veya maille alabilirsiniz.

 • Müzik aletini gitar dersi almaya başlamadan önce mi satın almak gerekiyor?
  Müzik aletiniz varsa kendi müzik aletinizle gitar dersine gelebilirsiniz, fakat müzik aletiniz yok ve bir gitara sahip değilseniz gitar dersleri sırasında gitar kursumuzun klasik gitarlarını, elektro gitarlarını ya da bas gitarlarını kullabilirsiniz. Gitar satın alma konusunda da gitar eğitmenlerimiz size yardımcı olacaktır.

 • Ne kadar zamanda gitar çalmayı öğrenebilirim, gitar kursu ne kadar sürede sonlanıyor?
  Gitarı öğrenme süresi kursa katılacak olan kişinin beklentilerine ve seviyesine göre değişmektedir. Gitar kursumuzda kişiye özel ders programı hazırlandığı için zorlayıcı değil eğlenceli bir eğitim vardır bu sebeple herkese aynı program uygulanmadığı için net bir süre vermekte mümkün değildir. Fakat bu sorunun cevabıyla ilgili daha ayrıntılı bir bilgi almak için tamamen ücretsiz olan tanıtım derslerimize katılabilir ve bu soruyu gitar eğitmenlerimize sorabilirsiniz.

 • Kimler gitar çalabilir? Gitar çalmak için gereklilikler nelerdir?
  Gitar çalmak için en büyük gereklilik istekli olmaktır, eğer hobi amaçlı çalmak istiyorsa herkes gitar çalabilir, bunun için düzenli pratik yapmak ve istekli olmak gerekir. Fakat okula hazırlık amacıyla gitar çalınmak isteniyorsa belli bir işitme testine tabi tutulur ve bu işitme testini geçebilen kişiler eğitimlere katılabilir.

 • Gitar Eğitimi Almak İçin Yetenek Gerekli Midir?

Gitar çalmak isteyen kişilerin elbette hepsi aynı yetenekte olmayabilir. Kiminin müzik kulağı daha fazla gelişmiştir, kiminin teknik becerisi daha güçlüdür, kimi de daha çabuk parça çıkarabilir. Eğitmenler bütün bu detayları ve incelikleri göz önünde bulundurarak gitar kursu verirler.


 • Gitar çalmak için yaş sınırı nedir? 
  Gitar çalmak için alt yaş sınırı tamamen öğrencinin fiziksel yeterliliği ve ilgisiyle bağlantılıdır. Çocuklarda gitar başlama yaşı olarak 7-8 yaşı öneriyoruz. Üst yaş sınırı ise bulunmamaktadır, hobi amaçlı gitar çalmak isteniyorsa hiçbir yaş geç değildir, her yaşta gitar eğitimi almaya başlanabilir.

 • Hangi tarz gitarların eğitimi veriliyor?
  Gitar kursumuz bünyesinde;

Klasik Gitar Kursu
Elektro Gitar Kursu
Akustik Gitar Kursu
Bas Gitar Kursu verilmektedir.


 • Gitar Kursu’na nasıl ulaşabilirim?

Gitar Kursuna ulaşmak çok ama çok kolaydır. Narlıdere’nin merkezinde yer alan İzmir’in en eğlenceli gitar kursuna Çeşme, Urla, Balçova, Hatay, Alsancak, Güzelbahçe, Urla ve Bornova semtlerinden toplu taşımayla çok kolay ulaşabilirsiniz.


Buraya tıklayarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.