piyano kursu

piyano kursu İzmir

İzmir Piyano kursu almak isteyenlerin en sık sorduğu soruları sizler için cevaplıyoruz. Piyano Kursu İzmir Narlıdere olarak akıllara takılan soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Bu yazımızda;

  • Piyano kursu İzmir fiyatları,
  • Piyano çalmanın yararları,
  • Piyano başlama yaşı,
  • Piyano kursu süreleri,
  • Piyano fiyatları ve piyano çeşitleri,
  • Piyano kursuna başlarken ne yapılması gerektiği gibi konulardan ve çok daha fazlasından bahsettik. Yazımızı sonuna kadar okuduğunuzda piyano kursları hakkındaki birçok sorunun yanıtını almış olacaksınız.

İzmir Piyano Kursu ‘nda derslere başlamadan önce ücretsiz deneme dersi hizmeti verilmektedir. Luvi Sanat hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için bize ulaşabilirsiniz. Sanat Merkezimiz sizi bekliyor!

0531 943 4732 numaralı telefonumuzu arayarak ya da mesaj atarak aklınızdaki bütün soruları sorabilirsiniz.

Her Yaşa Uygun Bir Kurs ” Piyano Kursu İzmir “

piyano-kursu-izmirBartolomeo Christofori 1711 yılında, belki de ta yüzyıllar sonra bile ana enstrüman olarak kabul edileceğini bilmeden Floransa’da ilk piyanosunu yapmıştır. Piyano ismini İtalyanca’da “hafif ve güçlü anlamlarına gelen “piano e forte” kelimelerinden almıştır. O günlerden günümüze, piyano çeşitlenerek 6 farklı şekilde karşımıza çıkmaktadır; Elektro piyano, Hazırlanmış (prepared) piyano, Duvar (konsol) piyano, Kuyruklu piyano, Pnömatik piyano ve Mekanik piyano.

Piyano çalmanın yararları özellikle çocuklarda ön plana çıkar. Piyano çocukların bedensel ve zihinsel gelişiminde oldukça olumlu rol oynar. Piyano çalarken el-göz koordinasyonu gelişen çocuk yazı yazmayı çabuk öğrenir. Bunun yanında konsantrasyonlarını arttırır, ve sayısal zekasını geliştirir. Sol beyin fonksiyonlarının gelişmesi ayrıca soyutlama yeteneğini yani hayal gücünü geliştirir. *Okul öncesi dönemi çocuklar arasında yapılan bir araştırmada piyano eğitimi alan çocukların yaşları büyüdükçe %50 daha fazla IQ oranına sahip oldukları belirlenmiştir. Ayrıca piyano çalmak hem çocuklar hem yetişkinler için terapi görevi görür, ruhsal sıkıntınızı atmanızı sağlar. 

Eğitim sistemimizde her öğrenciye özel bir ders programı hazırlanır ve bu sayede kimsenin geri planda kalmaması sağlanmış olur. Deneyimli müzik öğretmenleri bütün bu teknik bilgilerini, geniş vizyonları ile birleştirir ve size en kaliteli eğitimi sunarlar.

Kurstaki piyanolardan istediğiniz gibi yararlanabilir ve pratik yaparak seviyenizi geliştirme şansı yakalayabilirsiniz.

“Öğrenmek ve ilerleme kaydetmek isteyen herkes gönül rahatlığı ile kursumuza yazılıp, ekonomik fiyatlarla derslere başlayabilir. Ulaşımı da oldukça kolay, merkezi bir bölgede olan İzmir Piyano Kursu‘na her yaştan ve her kesimden öğrenci beklenmektedir. Deneyimli müzik öğretmenleri aracılığı ile enstrüman çalmak isteyen herkes kursa yazılarak, müziğin evrensel dilini keşfedebilir ve piyano çalabilir.”

Piyano Kursu İzmir Narlıdere Hakkında Sorular

Piyano Eğitimi İçin Yaş Sınırı Nedir? 

Alt yaş sınırı 4 olan piyano kursunda her yaş seviyesine ve her bilgi düzeyine göre ders verilmektedir. Üst yaş sınırı bulunmamaktadır. İsterseniz 70 yaşında piyano eğitimine başlayabilirsiniz, öğrenmenin yaşı ve zamanı yoktur.


Piyano Kursu İzmirPiyano kursuna ne zaman kayıt yaptırabilirim?

Piyano dersleri haftanın her günü sürdüğü için, piyano kursuna katılmak isteyen bireyler zorluk çekmeden ders günü ve ders saati ayarlayabilirler. Piyano kursuna kayıt yaptırmak için sabit tarihlerimiz yoktur, istediğiniz zaman piyano kursu bireysel derslerine kayıt olabilirsiniz.


Piyano kursuna kayda gelirken neler getirmeliyim?
Piyano kursu için kayda gelirken yanınızda boş bir müzik defteri getirebilirsiniz, kayıt için piyano kurs formunu doldurmanız ve dönemlik kurs ödemenizi gerçekleştirmeniz piyano kursuna kayıt olmanız için yeterlidir.


Piyano Dersleri Eğitim Aşaması Nasıldır?

Sanat Merkezimizde görev alan deneyimli piyano eğitmenleri sizlere daha en başından doğru teknikleri gösterirler. Piyano dersleri her yaştan birey için özel olarak hazırlanan piyano eğitim programlarıyla gerçekleştirilmektedir. Öncelikle sizlere piyanoyu tanımanız için zaman tanınarak ve bu popüler müzik aletinin parçaları hakkında bilgiler verilir. Daha sonra parmak egzersizleri ile piyano tuşları ile ellerinizin koordinasyonu geliştirilir. Parmak egzersizleri çalışacağınız notalar üzerinde son derece önemli bir yer tutar. Her müzik aletini öğrenmeye başlarken piyanoda da aşamalar önemlidir. Bu sayede her bir ders sonrası kat ettiğiniz yolu daha iyi gözlemleyebilirsiniz. Parmak egzersizlerinden sonra çalmaya başlayacağınız ufak parçalar sizlerin bu enstrümana daha çok bağlanmanızı sağlar.  Güzel sanatlara hazırlık piyano özel ders ve konservatuvara hazırlık piyano özel dersleri verilmektedir. Okullara hazırlık programı kişinin seviyesine göre farklı programlarla ayarlanır. Yüzde yüz başarı seviyemizle sizi veya çocuğunuzu dilediğiniz okulun sınavlarına eksiksiz bir şekilde hazırlıyoruz.


Piyano kursu ücretleri ne kadar?
İzmir piyano kursu fiyatları tabii ki farklılık göstermektedir. Luvi Sanat piyano kursu ücretleri en uygun piyano kursu ücretlerine sahiptir. Piyano kursumuzun ücreti aylık olarak ödenir, ders başına şeklinde değil aylık ödeme yapıldığında daha uygun fiyatlardan yararlanılabilmektedir. Ayrıca dönemlik ve sürekli olan kampanyalardan yararlanmak için buraya tıklayıp bizi arayabilir ya da mesaj gönderebilirsiniz.


Piyano çalmayı ne kadar sürede öğrenebilirim?
Piyano çalmayı öğrenmekle ilgili kesin bir süre söylemek doğru olmaz, bu süre kişiden kişiye ve beklentilere göre değişkenlik gösterir. Piyano çalmayı ne kadar sürede öğrenirim sorusunu ücretsiz piyano deneme derslerimize gelip piyano eğitmenlerimiz sizinle tanıştıktan sonra sormanız daha sağlıklı olacaktır, böylelikle daha net bir cevap alabilirsiniz.


Piyano kursuna başlamadan önce piyano satın almalı mıyım?
Piyano dersi almak için ayrıca bir piyano sahibi olmanıza da gerek yoktur. Narlıdere’deki piyano kursumuzda yer alan piyanolarda ücretsiz etüt yapabilirsiniz fakat ilerleyen zamanlarda evinize bir piyano satın almanız daha hızlı ilerlemenizi sağlayacaktır. Ayrıca piyano fiyatlarını pahalı buluyorsanız, evde pratik yapmak için iyi bir tuşeye sahip org da satın alabilirsiniz. Kendinize ait bir piyano satın almak isterseniz, diğer müzik aleti seçimlerinde olduğu gibi piyano için de sizlere en uygun tüyoları veren eğitmenleriniz, sizlerin maddi bir zarara girmenizi de önlemiş olurlar. Hocanızdan alacağınız tek bir öğüt bile sizleri tonlarca para harcama külfetinden kurtarmış olur. Piyano fiyatları alacağınız piyano çeşidine ve kalitesine göre değişir. İyi bir elektro piyano 2. el fiyatları 1.500 tl’den başlar, akustik piyano, kuyruklu piyano gibi isteklerinizde ucu bucağı olmayan fiyatlarda seçenekler önünüze çıkabilir. 


Hiç nota bilmiyorum, piyano kursuna başlayabilir miyim?
Piyano derslerine başlamak için bir ön bilgi beklentimiz bulunmamaktadır. Piyano dersleri sırasında en baştan itibaren gerekli tüm teorik ve pratik bilgi verilmektedir. Bu sayede siz de kısa sürede piyano çalmayı öğrenebilirsiniz. Piyano çalmak için herhangi bir kıstas, herhangi bir sınırlama bulunmamaktadır. İster çocuk ister yetişkin birçok yaş grubuna hitap eden bir müzik aleti olan piyano eğitimi almaya siz de istediğiniz zaman başlayabilirsiniz.


Piyano kursunuza nasıl ulaşabilirim?
Piyano kursu İzmir Narlıdere ‘de bulunur. Narlıdere Huzur Mahallesi’nde Mithatpaşa Caddesi üzerinde bulunan kursumuz toplu taşıma araçlarına ait duraklara yalnızca 15 saniye uzaklıktadır:) Bize sadece Narlıdere‘den değil Alsancak, Balçova, BucaGüzelbahçe, GaziemirUrla, Seferihisar, Çeşme‘den de tek minibüs veya otobüsle gelebilirsiniz.


Kursumuz hakkında ayrıntılı bilgi almak ya da aklınızdaki soruları cevaplamak için 0531 943 4732 numaralı telefonumuzdan bizi arayabilirsiniz.