İzmir Piyano kursu almak isteyenlerin en sık sorduğu soruları sizler için cevaplıyoruz. Piyano Kursu İzmir Narlıdere olarak akıllara takılan soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

  • Piyano dersleri her yaştan birey için özel olarak hazırlanan piyano eğitim programlarıyla gerçekleştirilmektedir.
  • Piyano dersleri haftanın her günü sürdüğü için, piyano kursuna katılmak isteyen bireyler zorluk çekmeden ders günü ve ders saati ayarlayabilmektedirler.
  • İzmir Piyano Kursu‘nda derslere başlamadan önce ücretsiz deneme dersi hizmeti verilmektedir.

Luvi Sanat hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilmek için bize ulaşabilirsiniz. Sanat Merkezimiz sizi bekliyor! 0531 943 47 32 numaralı telefonumuzu arayarak ya da mesaj atarak aklınızdaki bütün soruları sorabilirsiniz.

Her Yaşa Uygun Bir Kurs “Piyano Kursu İzmir”

piyano-kursu-izmirPiyanoya bütün çalgıların anası gözü ile bakılmaktadır. Her iki elin de kullanıldığı piyano, beynin iki lobunu da çalıştırdığı için, özellikle gelişim çağındaki çocukların fiziksel ve ruhsal gelişmelerine katkısı olan bir enstrümandır. Bu yüzden çocuk yaşta eğitim alınması tavsiye edilmektedir. Piyano çalmak isteyen, bu yola gönül koymuş herkes de eğitim kurumumuza davetlidir. Piyano kursu ücretleri hakkında bilgi almak için yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Eğitim sistemimizde her öğrenciye özel bir ders programı hazırlanır ve bu sayede kimsenin geri planda kalmaması sağlanmış olur. Deneyimli müzik öğretmenleri bütün bu teknik bilgilerini, geniş vizyonları ile birleştirir ve size en kaliteli eğitimi sunarlar.

Kurstaki piyanolardan istediğiniz gibi yararlanabilir ve pratik yaparak seviyenizi geliştirme şansı yakalayabilirsiniz.

“Öğrenmek ve ilerleme kaydetmek isteyen herkes gönül rahatlığı ile kursumuza yazılıp, ekonomik fiyatlarla derslere başlayabilir. Ulaşımı da oldukça kolay, merkezi bir bölgede olan İzmir Piyano Kursu‘na her yaştan ve her kesimden öğrenci beklenmektedir. Deneyimli müzik öğretmenleri aracılığı ile enstrüman çalmak isteyen herkes kursa yazılarak, müziğin evrensel dilini keşfedebilir ve piyano çalabilir.”

Piyano Kursu İzmir Narlıdere Hakkında Sorular

Piyano Eğitimi İçin Yaş Sınırı Nedir?

Alt yaş sınırı 4 olan piyano kursunda her yaş seviyesine ve her bilgi düzeyine göre ders verilmektedir.


Piyano Kursu İzmirPiyano kursuna ne zaman kayıt yaptırabilirim?

Piyano kursuna kayıt yaptırmak için sabit tarihlerimiz yoktur, istediğiniz zaman piyano kursu bireysel derslerine kayıt olabilirsiniz fakat sınıf piyano derslerine kayıt olmak isterseniz sınıfın tamamlanmasını beklemeniz gerekmektedir.


Piyano kursuna kayda gelirken neler getirmeliyim?
Piyano kursu için kayda gelirken yanınızda ekstra bir şey getirmenize gerek yoktur, sadece piyano kurs formunu doldurmanız ve dönemlik kurs ödemenizi gerçekleştirmeniz piyano kursuna kayıt olmanız için yeterlidir.


Eğitim Aşaması Nasıldır?

Sanat Merkezimizde görev alan deneyimli piyano eğitmenleri sizlere daha en başından doğru teknikleri gösterirler. Öncelikle sizlere piyanoyu tanımanız için zaman tanınarak ve bu popüler müzik aletinin parçaları hakkında bilgiler verilir. Daha sonra parmak egzersizleri yapmanız için sizlere birbirinden faydalı ipuçları verilir. Parmak egzersizleri çalışacağınız notalar üzerinde son derece önemli bir yer tutar. Her müzik aletini öğrenmeye başlarken piyanoda da aşamalar önemlidir. Bu sayede her bir ders sonrası kat ettiğiniz yolu daha iyi gözlemleyebilirsiniz. Parmak egzersizlerinden sonra çalmaya başlayacağınız ufak parçalar sizlerin bu enstrümana daha çok bağlanmanızı sağlar.


Piyano kursunun ücreti ne kadar?
Piyano kursumuzun ücret aylık olarak tahsil edilmektedir, ders başına şeklinde değil aylık ödeme yapıldığında daha uygun fiyatlardan yararlanılabilmektedir. Piyano kursumuzun aylık ücreti için bize telefon yoluyla veya mail yoluyla ulaşabilirsiniz.


Piyano çalmayı ne kadar sürede öğrenebilirim?
Piyano çalmayı öğrenmekle ilgili kesin bir süre söylemek doğru olmayacaktır, bu süre kişiden kişiye ve beklentilere göre değişkenlik gösterecektir. Piyano çalmayı ne kadar sürede öğrenirim sorusunu ücretsiz tanıtım derslerimize gelip piyano eğitmenlerimiz sizi analiz ettikten sonra sormanız daha sağlıklı olacaktır, böylelikle daha net bir cevap alabilirsiniz.


Piyano kursuna başlamadan önce piyano satın almalıyım?
Piyano dersi almak için ayrıca bir piyano sahibi olmanıza da gerek yoktur. Narlıdere’deki piyano kursumuzda yer alan piyanolarda ücretsiz etüd yapabilirsiniz fakat ilerleyen zamanlarda evinize bir piyano satın almanız daha hızlı ilerlemenizi sağlayacaktır. Ayrıca piyano fiyatlarını pahalı buluyorsanız, evde pratik yapmak için iyi bir tuşeye sahip org da satın alabilirsiniz. Kendinize ait bir piyano satın almak isterseniz, diğer müzik aleti seçimlerinde olduğu gibi piyano için de sizlere en uygun tüyoları veren eğitmenleriniz, sizlerin maddi bir zarara girmenizi de önlemiş olurlar. Bilir bir kişiden alacağınız tek bir öğüt bile sizleri tonlarca para harcama külfetinden kurtarmış olur.


Hiç nota bilmiyorum, piyano kursuna başlayabilir miyim?
Piyano kursuna başlamak için bir ön bilgi beklentimiz bulunmamaktadır. Piyano dersleri sırasında en baştan itibaren gerekli tüm teorik ve pratik bilgi verilmektedir bu sayede siz de kısa sürede piyano çalmayı öğrenebilirsiniz. Piyano çalmak için her hangi bir kıstas, her hangi bir sınırlama bulunmamaktadır. İster çocuk ister yetişkin bir çok yaş grubuna hitap eden bir müzik aleti olan piyano eğitimi almaya siz de istediğiniz zaman başlayabilirsiniz.


Piyano eğitimi almaya başlamak için yaş sınırı nedir?
Piyano kursuna başlamak 3 yaşın üzerinde olmanız yeterlidir.


Piyano kursunuza nasıl ulaşabilirim?
Piyano kursumuza ulaşım çok kolaydır, sadece Narlıdere‘den değil, piyano kursuna Alsancak, Balçova, Güzelbahçe, Urla, SeferihisarHatay, ve Karabağlar‘dan da ulaşım çok kolaydır.


Kursumuz hakkında ayrıntılı bilgi almak ya da aklınızdaki soruları cevaplamak için bize mesaj, mail veya telefonla ulaşabilirsiniz.