Şan Dersi İzmir akıllara takılan, en çok merak edilen soruları cevaplıyor.

Sesinizi daha eğitimli bir hale getirmek mi istiyorsunuz? Tam olmanız gereken yerdesiniz.

Ayrıntılı bilgi almak, ücretsiz deneme dersine kaydolmak arayabilirsiniz; 0531 943 47 32

Şan Dersi İzmir kişiye özel olarak hazırladığı ders programları sayesinde her seviyeden bireye kaliteli bir ses eğitimi hizmeti sunuyor.

Şan Dersi İzmir’le Herkes Doğru Şarkı Söyleyebilir

Kişinin sesini doğru kullanabilmesini ve doğru teknik doğrultusunda diyafram nefesini kullanarak şarkı söyleyebilmesini amaçlayan şan dersleri, aynı zamanda kazanılan öğretilerin günlük hayatta kullanılmasını ve yer etmesini amaçlar.

şan-dersi-izmir-narlıdere

Siz de sesinizin sınırlarını görmek, derslerimizle ilgili bilgi almak istiyorsanız ücretsiz deneme derslerimize katılabilir ve ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Ses güzelliği doğuştan gelen bir özellik olsa da, şarkı söylemek sonradan öğrenilen bir kazanımdır. Her sanat dalında olduğu gibi şarkı söylerken de; kabiliyet ve tekniğin birleşmesi gerekir. Sadece şarkı söylemek isteyen biri için değil, müziğin herhangi bir dalı ile ilgilenen ve doğru konuşmayı amaçlayan herkesin şan dersi alması gerekir. Çünkü şan eğitimi; sadece şarkı söylemek için değil, sesi doğru kullanıp, diyafram nefesi ile doğru nefes almayı öğrenmek için hatta mesleğiniz gereği topluluğa hitap ediyorsanız, doğru ve etkili hitabet için de öğrenilmesi gereken bir aktivitedir. Göz önünde bulunan müzisyen, hatip, sunucu,tiyatro ve sahne sanatçılarının yanı sıra günümüzde bir çok kişi stres atmak, doğru nefes almak, hitabeti güçlendirmek, şarkı söylemek ve rahatlamak için şan eğitimi almaktadır.

“Eğitimimiz tıpkı bir enstrüman dersi almak gibidir. Düzenli olarak her gün ses çalışmanız gerekir. Şan dersleri ile sesinizi bilinçli olarak kullanmaya başlarsınız. Nefesinizi doğru almaya ve sesinizi şuurlu olarak kullanmaya başladıktan sonra, şan dersleri piyano başında şan eğiticiniz eşliğinde devam eder. Bu süreç hem öğrenci hem de öğretici için sabır gerektirir. Eğitim alırken aynı zamanda müzik kulağınızda gelişir. Ders ile öncelikle sesinizi tanırsınız, sesinizdeki eksikleri fark edersiniz ve düzeltmek için çaba gösterirsiniz.

Şan Kursu İle İlgili Sorular

Şan Kursu İzmirEğitim Sırasında Neler Öğrenirim?

Şan eğitimine ilk başladığınız günlerde hem nefesinizi açmak, hem vücudunuzu esnetmek için diyafram ve kaslarınızı çalıştırırsınız. Sesi doğru bir şekilde kullanırken; aynı zamanda kelimelerin telaffuzunun, harflerin çıkış yerlerinin ve dudak hareketlerinin ne kadar önemli olduğunu da öğrenirsiniz. Doğru nefes almak yerleştikten ve artık zorlanmadan diyafram nefesi almaya başladıktan sonra ses egzersizlerine geçilir. Ses tonunuz bu aşamada çok önemlidir. Normal ses tonunuz temelinizdir. Sesinizde orta tonların sağlam olması gerekir. Çünkü tiz ve bas sesler, orta tonların üzerine inşa edilir. Ses egzersizleri ile sesinizi tek yönlü değil çok yönlü olarak kullanmaya başlarsınız. Tüm ses tellerinizi ve harflerin çıkış yerlerini kullanmayı öğrenirsiniz.


Şanda Nefesin Önemi Nedir?

Derslerimizin ilk ve en önemli konusu diyaframdır. Doğru nefes almak için diyaframı kullanmak gerekir. Şan dersi almaya başlayan kişi doğru nefes almayı öğrenirken aynı zamanda diyaframını, karın kaslarını ve yüz eklemlerini daha iyi kullanmaya başlar. Vücudunu ve sesini yeniden keşfeder. Nefes egzersizlerini yaparken esneme hareketleri ile vücudu rahatlatmak gerekir.


Şan Eğitimi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyim?

Şan dersi almaya başlamakla birlikte sesinize zarar verecek yiyecek ve içeceklerden de uzak durmanız gerekir. Çok geç uyanılmaması, gece yatmadan önce bir şeyler yenmemesi, spora başlanılması ve dersten önce sesinizin dinlenmiş olması gerekir.


Eğitim Sonunda Kazanımlarım Neler Olur?

Şan dersleri sonunda sesinizin kontrolü tamamen sizin elinize geçer. Başlangıçta kötü bir sesiniz olsa bile şan eğitimi sayesinde sesiniz hacim kazanır. Kendinizdeki gelişmelerin farkına varırsınız. Sesinizi profesyonel şekilde kullanmayı öğrenirsiniz. Şan dersi müzikle ilgilenen, müziğe ilgi duyan herkesin alması gereken bir derstir. Eğitiminizi tamamladığınızda profesyonel bir sesiniz, güçlü bir nefesiniz ve müzik ufkunuz genişlemiş olacaktır.


Şan Eğitimi İçin Nota Bilgisi Gerekli Midir?

Nota bilgisi gerekli değildir. Eğitmenlerimiz ekstra size nota eğitimi vereceklerdir.


Nasıl Ulaşabilirim?

Şan Kursu; Narlıdere, Balçova, Hatay, Gaziemir, Karabağlar, Güzelbahçe, SeferihisarUrla, Çeşme, Alsancak ve Bornova semtlerinden çok kolay ulaşılabilecek bir noktadadır.


Şan eğitimi hakkında merak ettikleriniz ve aklınızdaki diğer sorular için bize mail yoluyla ya da telefonla ulaşabilirsiniz.