Yan Flüt Kursu İzmir İle Hayatınıza Renk Katın!

Yan flüt kursu İzmir ile hem kolayca öğrenmenin hem de eğlenmenin tadına varacaksınız. Uygun fiyatlı yan flüt kursu, İzmir Narlıdere’de hem yazlık bölgelere hem de şehrin birçok noktasından ulaşabileceğiniz bir bölgede yer alıyor. Dostane ortamı, haftanın stresini hem müzik hem de muhabbetle bir kahve eşliğinde silip süpürecek. Kaliteli ve her seviyeye uygun yan flüt eğitimi, İzmir’in en uygun yan flüt kursu fiyatları ile verilir. Amacımız, sanatın herkese ve her keseye uygun olarak ulaşması ve doğru sanat eğitimi anlayışının güzel kentimizde yaygınlaşmasını sağlamaktır. İzmir’de yan flüt kursu aramaktan sıkıldıysan ve uzun zamandır çalmak istediğin yan flütü bir an önce öğrenmek, hayatına bir renk getirmek istiyorsan Luvi Sanat ailesi arasında seni de aramızda görmek istiyoruz!

İzmir’in En Sanat Dolu Yan Flüt Kursu İle Hayallerinizi Gerçekleştirin

Yan flüt kursu

Yan flüt kursu

İlk defa üflediğinizde vapur gibi sesler çıkaran fakat öğrenmeye başladığınızda adeta bir peri masalındaymışsınız gibi sanki cennetten gelen melodilerle müzik yaptığınızı düşündürecek bir enstrüman… Yan flüt, çok az kişinin çalmaya cesaret ettiği, başladıktan sonra elinizden bırakmak istemeyeceğiniz bir müzik aleti… Diğer tüm üflemeli çalgılar gibi insanın ruhuna işleyen ama kendinizi en çok onun sesinde bulduğunuz…

Yan flüt çalmaya karar verdiğinizden beri aklınızda pek çok soru işareti var biliyoruz, Luvi sanat yan flüt kursu İzmir olarak biz yan flüt hakkında bilgi vermek ve yan flüt hakkında herşey konusunda sizleri bilgilendirmeyi bir görev biliyoruz.

 • Yan flüt çalmak zor mudur?
 • Yan flüt çalmaya kaç yaşında başlanır?
 • Yan flüt çalmayı öğrenmek ne kadar zaman alır?
 • Yan flüt çeşitleri nelerdir?
 • Yan flüt en ucuz nerede bulunur?
 • Yan flüt başlangıç için ne almam gerekir?
 • Yan flüt alırken neye dikkat etmeliyim?
 • Yan flüt kursuna başlamadan önce yan flüt almak zorunda mıyım?
 • Yan flüt bakımı nasıl olur?
 • Yan flüt dersleri birebir mi işlenir?
 • Yan flüt fiyatları ne kadar?
 • Yan flüt çalmak için parmaklarım ve ağız yapım uygun mu?
 • Yan flüt kursu İzmir fiyatları ne kadar?

Bütün bu soruların yanıtları ve daha fazlası için bizimle 0531 943 47 32 numaralı telefonumuzu arayarak ya da WhatsApp’tan yazarak ulaşabilirsiniz. Ayrıca buraya tıklayarak adres ve diğer iletişim bilgilerimize ulaşabilirsiniz. Ücretsiz deneme dersi avantajı ile de deneyimli yan flüt eğitimi hocalarımızla tanışabilir, aklınızdaki bütün soruların yanıtını birebir alabilirsiniz.

yan-flüt-kursu

yan flüt kursu İzmir

Peki Yan Flüt Nedir?

Nefesli bir çalgı olan yan flüt, dilsiz nefesli müzik aletlerindendir. Diğer dilsiz nefesli müzik aletlerinden olan dilsiz kaval ve düdükten farklı olarak 3 ayrı parçadan oluşur. Bunlar; kuyruk,gövde ve baştır. Yapımında nikel, gümüş ve altın kullanılır. 1800’lü yıllardan beri hem halkın hem de soyluların en sevdiği çalgılardan biri olmuştur. Dünya üzerinde en çok Alman bando takımında kullanıldığı için ülkemizde “Alman flütü” olarak da bilinir. Ayrıca Alman sanatçı Theobald Boehm günümüzde kullanılan modern flütü geliştirmiştir. İnce yani soprano sesli bir solo çalgı olan yan flüt, dinlendirici sesi ve doğaya özgü tınıları ile solo konserlerde zevkle dinlenilen bir enstrümandır.

Yan flüt dersi alan bir kişi ruhsal olarak da daha huzurlu bir yapıya kavuşacak olmanın avantajını taşır. Yan flüt hafıza gelişiminde ve algının kuvvetlenmesinde de olumlu etkilere sahiptir. Motivasyonu da arttıran bir özelliğe sahip olan yan flüt sayesinde sosyal hayatta daha etkin bir kişi haline gelirsiniz.

Müzik araştırmacılarının ve psikoloji ile uğraşan, konusunda deneyimli kişilerin, yan flüt ve tınıları hakkında yaptıkları araştırmalar kapsamında bu enstrümanı çalan kişilerin sosyal hayatlarında daha mutlu oldukları gözlemlenmiştir.

Yan flüt kursu almak isteyen bir kişi bu çalgının her yere taşınabilir olması sebebi ile egzersizlerine ister açık havada ister kendi evinde rahatlıkla devam edebilir ve istenilen her an egzersiz yapabilme lüksüne sahip olur.

Ne kadar sürede yan flüt çalabilirim?

Derslerinizi düzenli olarak aldığınızda ve yeterli ilgi gösterdiğinizde oldukça başarılı bir performans gösterebilirsiniz. Nota eğitimi ile başlayan kurs süreci ileri seviyelere kadar devam eder. İzmir yan flüt kursu bu konuda ilgili ve tecrübeli yan flüt öğretmenlerine sahiptir. Eğitim kurumumuzun çatısı altında verilen yan flüt derslerinde temel noktalar öğretildikten sonra sizin seviyenize göre parça çalımına geçilir. Her kursiyerin kapasitesi ayrıdır. Teknik beceri kazanıldığı an seviyeler belirlenir ve her öğrencinin en kapsamlı eğitimi alması için özen gösterilir. Yan flüt çalmanın yaşı yoktur, 10 yaşından 80 yaşına kadar herkes yan flüt çalmayı öğrenebilir. İlk 2 ay hocanızın sizin için hazırladığı yan flüt çalışma kitabı ile egzersizlerinizi düzenli yaparsanız ilk parçanızı çalmaya başlayabilirsiniz. 

 Yan flüt dersi almak isteyen herkesi Luvi Sanat yan flüt kursuna davet ediyoruz. Ders almak için kendinizde bir türlü cesaret bulamıyorsanız bile deneme derslerine katılabilirsiniz. İzmir Yan flüt kursu için merak ettiğiniz her bir soruyu, eğitim merkezimizi ziyaret ederek sorabilirsiniz. Bir çay eşliğinde yapılacak sohbetle sizlere müfredatla ilgili bilgiler verilir, öğretmenler tanıtılır ve sizlerin hangi tür bir derste daha verimli olabileceğiniz ifade edilir. Bununla birlikte yan flüt kurs ücretleri hakkında da 0531 943 4732 numaralı telefonumuzdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Yan Flüt Kursu İzmir ‘e Nasıl Ulaşırım?

Narlıdere’nin merkezi konumunda yer alan Luvi Sanat Merkezi; Balçova, Güzelbahçe, Urla, Sahil Evleri, Çeşme, Karaburun, Seferihisar gibi semtlere ve ilçelere bir minibüs kadar uzaktır. Ayrıca Göztepe, Hatay, Üçyol, Karabağlar, Konak, Buca, Gaziemir’den de metro, otobüs gibi vasıtalar ile gelmek oldukça kolaydır.