Günümüzde telefonların da gelişmesiyle beraber  fotoğafçılığa karşı acayip bir ilgi yoğunluğu oluştu. Herkesin elinde telefon sürekli anı ölümsüzleştirmeye çalışıyorlar. Zamanla telefonu yeterli bulmayan insanlar fotoğraf makinası alarak daha güzel kareler yakalayabileceklerini düşünüyor ama sonra büyük bir hüsranla karşı karşıya kalıyorlar ve Nasıl daha iyi fotoğraf çekebilirim? diye sormaya başlıyorlar. İşte tam da bu noktada Luvi Sanat İzmir Fotoğrafçılık Kursu olarak biz devreye giriyoruz. Bu yazımızda aklınızdaki İyi fotoğraf nasıl çekebilirim ve Telefonla iyi fotoğraf nasıl çekilir? gibi sorulara cevap vermeye çalışacağız.

Nasıl Daha İyi Fotoğraf Çekebilirim?

Nasıl Daha İyi Fotoğraf Çekebilirim?

İzmir Fotoğrafçılık Kursları İle Daha İyi Fotoğraf Çekin

Bu bilgiler hem telefonlar hem de fotoğraf makinaları için geçerlidir. Fotoğraf makinasına hükmetmek öğrenmek için; Enstantane, Diyafram ve ISO kavramlarını iyi kavramanız; özellikle manual mod olmak üzere bütün modlara hakim olmanız kısacası makinanın nerede nasıl fotoğraf çekeceğini bilmeniz gerekmektedir. Bunun için iyi bir fotoğraf kursuna gidebilirsiniz. Fotoğraf kursunda öğrendikleriniz tabi ki sizin için yeterli olmayacaktır çünkü pratik yapmadan makinanıza tam anlamıyla hakim olamazsınız. Örneğin gördüğünüz güzel bir manzarayı hayalinizde canlandırdığınız gibi çekebilmeniz için makinanın ayarlarına olabildiğince hızlı bir şekilde ulaşabilmeniz lazım. İşte bunun için de makinayla olabildiğince çok pratik yapmanız gerekmektedir.

Bakış Açımı Nasıl Geliştirebilirim?

Bakış açınızı geliştirebilmeniz için Luvi Sanat İzmir Fotoğrafçılık Dersi olarak size; günümüzde en kolay yöntem olan sosyal medyayı öneriyoruz. Fotoğraf paylaşım sitelerindeki başarılı fotoğrafçıları takip edip, onların çektikleri fotoğrafları güzelce inceleyip, uyguladıkları teknikleri taklit etmeye çalışarak zamanla kendi tarzınızı oluşturmanız zor değil. Ayrıca en büyük etken ise sizin ne kadar hevesli olduğunuz ve fotoğrafçılığa duyduğunuz aşk; mümkünse her an yanınızda fotoğraf makinasıyla gezmeniz, hiç sıkılmadan sürekli fotoğraf çekmeniz sizi inanılmaz geliştirecektir. Eğer büyük şehirlerde yaşıyorsanız veya üniversitede okuyorsanız aktif olarak etkinlik düzenleyen bir fotoğrafçılık kulübüne dahil olmanız sizi büyük oranda geliştirecektir.