Bağlama Kursu İzmir Narlıdere | Her Ders 1 Türkü Öğren

Bağlama Kursu İzmir Narlıdere ile en sevdiğiniz türküleri çalın. Her ders 1 türkü öğreten bağlama hocalarımızla hızlıca sıkılmadan bağlama öğrenmenin tadını çıkartın. 

Bağlama çalmak doğru bir bağlama öğretmeniyle hem kolay hem de eğlenceli bir iş.


Bağlama kursu İzmir ile;

+Öğrenme garantisi

+Kaliteli eğitim, uygun fiyat

+Her yaşa özel hazırlanan dersler

+Bağlama satın alma rehberliği

+Ezbere Dayalı olmayan notalı eğitim alma imkanınız bulunur


Ücretsiz deneme derslerimize gelerek İzmir Bağlama Kursu bünyesindeki öğretmenlerimizle tanışabilir, kursumuzu gezebilir ve eğitim sistemimiz hakkında daha fazla bilgiye sahip olabilirsin.

Hediye bağlama kampanyamız hakkında bilgi edinmek ve ücretsiz bağlama deneme dersi randevusu almak için 0531 943 4732 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsin.

Bağlama Dersleri İle Yüzlerce Türkü Çal

Bağlama ya da diğer adıyla saz milli değerlerimizi taşıyan önemli müzik aletlerinden biridir. Bağlama aynı zamanda türkülerin vazgeçilmez müzik aletidir. Bağlama, telli tezeneli çalgılar ailesine aittir. Türk halkının en sık kullandığı ve çok sevdiği çalgılardan biridir.


Bağlamanın çok çeşitli türleri bulunmaktadır. Ülkemizde en çok tercih edilen saz çeşitleri kısa sap ve de uzun saptır. Hangi yörenin müziği yapılacaksa o yöreye uygun saz tercih edilmelidir. Sazlar boyut ve yöreye göre farklı isimler almaktadır.

Uzun sap bağlama ve kısa sap bağlama nedir? Aralarındaki farklar nelerdir? Bilmiyorsan, bu yazımızı tıklayarak okuyabilirsin; https://luvisanat.com/uzun-sap-baglama-ile-kisa-sap-arasindaki-farklar-nelerdir/


Bağlamada 7 tane tel bulunmaktadır. Bunun haricinde bağlama 9 parçadan oluşmaktadır. Bu parçalar: gövde, göğüs kısmı, sap, perdeler, burgu kısmı, üst eşik, orta eşik ve alt eşik ile teller şeklindedir.


bağlama-çalmak

Bağlama Eğitimi Nasıl Veriyoruz?

Bağlama kursu İzmir Narlıdere’de eğitime başlamadan önce ücretsiz deneme dersi yapabilir, aklınızdaki soruları sorabilirsin. Bu yazımızı 5 dakikada okuyarak bağlama eğitimi konusunda bilgi sahibi olabilirsin.

Bağlama kursu fiyatlarından, yaş sınırına, hangi bağlamayı alman gerektiğine kadar bütün soruların cevabı bu yazıda!


  • Bağlama Çalmak İçin Başlama Yaşı Kaç Olmalıdır? 40 Yaşında Bağlama Çalmayı Öğrenebilir Miyim?

Bağlama çalmak isteyenlerin merak ettiği bazı hususlar vardır. Bunlardan biri yaş şartı olup olmamasıdır. Kursumuzda bağlama dersi 7 yaş üstü her bireye verilmektedir. 7 yaşından büyük isen ve bağlama çalmaya bir engelin yoksa siz de bağlama öğrenebilir, dilediğin gibi çalabilirsin.

Diğer bir konu bağlama öğrenmenin zor olup olmadığıdır. Bağlama çalmak zor bir iş değildir. Düzenli çalışma, azim ve istekle kolay bir şekilde bağlama çalmayı öğrenebilirsin.


  • Bağlama Kursu Fiyatları Nedir? İzmir’de Uygun Fiyatlı Bağlama Dersi Bulabilir Miyim?

Bağlama kursu fiyatları da merak edilen konular arasındadır. Bağlama kursları genelde halk eğitimlerde grup dersi olarak çok ucuza verilebilmektedir. Fakat kursiyer sayısı o kadar çoktur ki ne hocadan beklediğin ilgiyi görebilirsin ne de kendi sesini bile duyabilirsin.

Bağlama kursu İzmir’de her isteğe göre ayarlanmış ders çeşitleri ile öğrenme garantili, hızlı ilerlenen bağlama eğitimi bulabilirsin.

+Özel ders

+Maksimum 5 kişilik grup dersi

+2 kişilik özel grup dersi gibi seçeneklerle dilediğin gibi öğrenmeye başlayabilirsin.


neşet-ertaş-ve-bağlama


Bağlama fiyatları konusunda bilgi vermemiz gerekirse bağlama da tıpkı diğer müzik aletleri gibi kaliteye göre farklı fiyat aralıkları alan bir çalgıdır. İlk etapta çok pahalı bir şey almak gerekmez. Ancak çok ucuz bağlamadan da kaçınmalısın. Bir bağlamanın işçiliği ne kadar iyi olursa o kadar güzel bir sese sahip olur.


Eğer nasıl bir bağlama alacağın konusunda bilgi sahibi değilsen, eğitmenlerimiz bu hususta size yardımcı olmaktadır. Hangi yörenin müziğini yapmak istiyorsanız, eğitmenlerimiz sizi o yöreye uygun bağlama için yönlendireceklerdir. Ayrıca bütçenize uygun bağlama bulmanız konusunda da yardımcı olacaklardır.


Üstelik ilk etapta bağlama almana da gerek kalmayacaktır. Sanat Merkezimizdeki bağlamalarımızı dilediğin kadar kullanabilirsin. Ders dışında gelip çalışabilirsin. Ayrıca ilk 5 ay kurs ödemesini peşin yapan herkese bağlama hediye ediyoruz.


  • Bağlama Çalmayı Ne Kadar Sürede Öğrenebilirim?

Bağlamanın öğrenim süresi ise kişiden kişiye değişebilir bir şeydir. Ancak biz bunu 3-6 ay arası diye ortalama bir değer ile sınırlandırabiliriz. Daha sonra uzmanlaşmak istediğin bağlamayı seçer ve bu şekilde devam edebilirsin.

Bağlama çalmaya karar verdiğinde iyi bir bağlama kursu da bulman gerekir. Bunun için tüm araştırmaları yapmalı ve uzman eğitmenleri olan bir yer bulmalısın.

Kurs seçiminde aceleci davranmamalısın. Gideceğin kurs merkezi bağlamanın tüm detaylarını öğretip, püf noktalarını anlatmalıdır. Biz bunun garantisini vermekteyiz. Ücretsiz deneme derslerimize gelerek hem kendini test edip, hem de kurumumuzu inceleyebilirsin.


  • Bağlama Kursu İzmir’e Nasıl Ulaşabilirim?

Bağlama kursu İzmir  Narlıdere ‘de bulunmaktadır. Bağlama kursu Urla, bağlama kursu Güzelbahçe, bağlama kursu Seferihisar , bağlama kursu İzmir Balçova gibi aramalarla istediğiniz gibi bir kurs bulamıyorsanız bize ulaşmak tek bir otobüs ve minibüs yolculuğu ile mümkün.

Karabağlar, Göztepe ve Alsancak, Üçkuyular, İnciraltı, Buca, Gaziemir gibi semtlerden de büyük kolaylıkla ulaşılabilecek bir konumdadır. Toplu taşıma araçlarını kullanarak ulaşabilirsiniz.


0531 943 4732 numaralı telefondan bize mesaj veya arama yolu ile ulaşabilirsiniz.