Bateri eğitimine başladınız veya başlamak istiyorsunuz ve sizi yönlendirecek birilerini mi arıyorsunuz?
Tavsiyeler mi istiyorsunuz?
Uzman eğitim kadrosu ve donanımlı eğitim merkeziyle Luvi Sanat sizi bilgilendirmek için burada.

Bateri Kursu İzmir

 

Bateri eğitimi hakkında daha önce yazdığımız “bateri çalmanın faydaları ve başlama yaşı” konulu yazımıza bakmak için tıkla ——-> https://luvisanat.com/bateri-calmanin-faydalari-ve-baslama-yasi/

 

  • Bateri çalmak ne kadar sürede öğrenilir?
  • Yeni başlayanlar için bateri fiyatları
  • Başlangıç bateri fiyatları
  • Bateri nerede çalabilirim?

gibi konulara aşağıda değindik. Bateri kursu veya aklınızdaki herhangi bir konuda sorunuz olursa bizi arayabilir ya da mail atabilirsiniz. 0531 943 47 32

Bateri Çalmak Ne Kadar Sürer?

Bateri içinde yer aldığı müziğin temelini oluşturduğu için çok önemli bir enstrümandır. Elektronik ve akustik olmak üzere farklı bir çok çeşitleri mevcuttur ve bu çeşitlerde bir çok marka/model vardır.

Bateri eğitimi vücut koordinasyonunu zorlayan bir eğitimdir. Eğitim sırasında öğrendiklerinizi iyi çalışmalı ve bu çalışma sırasında eğitmeninizin verdiği egzersizleri zamanında yapmalısınız. Onun dışında yapmanız gerekenler;

  • Kendinizi psikolojik olarak bateri çalmaya alıştırmak ve kendinizi hazırlamak
  • Bagetlerin kontrolünü pekiştirmek ve bu sayede enstrüman üzerindeki hakimiyetinizi arttırmak.
  • Yersiz hareketlerden kaçıp sade çalmalısınız.
  • Öğreniminizi tamamlayana kadar yavaş çalmalısınız.
  • Müziklerdeki bateriyi dinleyin ve anlayın.
  • Kendi stilinizi oluşturmaya çalışın.

Başlangıç Bateri Fiyatları

bateri-zilleriBateri kursuna yeni başlayanlara ilk önerimiz bütçelerine uygun bir bateri almaları. Genelde elektronik bateriler tercih edilmektedir. Sebebi de hem taşıması kolay hem de ses kontrolü sağlıyor olması.

Bateriler bir çok farklı ücretlere satılmaktadır. Kur farkı yüzünden fiyatları değişiklik göstermektedir. Bateri alacağınız zaman iyi takip etmeli ve zamanında almalısınız. Bunun dışında ikinci el baterilere de bakabilirsiniz.

Bateri alacağınız zaman eğitmenlerimizden yardım alabilirsiniz.

Bateriyi Nerede Çalabilirim?

Bateri türüne göre ses şiddeti de değişmektedir. Akustik bateri kullanacaksanız iyi ses yalıtımlı ve iyi akustiğe sahip bir mekan gerekir.
Elektronik bateride ise kullandığınız hoparlörün ya da amfinin ses şiddetini ayarlayabilirsiniz.

Bateri ses düzeyi yüksek bir enstrüman olduğu için mümkün olduğunca çevreye rahatsızlık vermeden çalmaya dikkat etmeli.

Bateri çalması zor bir enstrümandır ve bu doğrudur fakat her enstrüman gibi zorluğunu sadece çalışarak yani egzersiz yaparak yenebilirsiniz. Kurs sırasında eğitmeninizin verdiği egzersizler çalışıp bunun üstüne kendinizi bateriye vermelisiniz. Bateri çalma isteğinizi sürekli dinç tutmalısınız.

Bateri kursu hakkında ya da aklınızdaki soruları sormak için bizi arayabilir veya mail yoluyla ulaşabilirsiniz, ayrıca derslerle ilgili aklınıza takılan diğer sorular içinde bateri kursu izmir narlıdere sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.