Çello Kursu İzmir’den Çello Dersi Almadan Önce Okuman Gereken Tavsiyeler

Çello kursu İzmir olarak kısa sürede çello çalmayı öğrenmek isteyenlere tavsiyeler veriyoruz. İnsan sesine en yakın sese sahip olan, tüyleri diken diken eden bu enstrümanı çalmaya başlamadan önce bu yazıya bir göz atmanı istiyoruz.

Çello kursu İzmir’den dev hizmet: Çello çalmaya başlamadan önce ne yapmak gerek?

Uzman çello eğitmenlerimiz tarafından yazılan bu yazı ile aklındaki birçok sorunun yanıtını veriyoruz. Bu yazıyı okuduğunda;

 • Çello çalmaya başlamadan önce ne yapmalıyım?
 • Çello çalmaya başladığımda nelere dikkat etmeliyim?
 • Hangi çelloyu satın almalıyım?
 • Çello fiyatları nedir? gibi soruların yanıtlarını öğrenmiş olacaksın.

Süper Çello Çalmak İçin Tüyolar

Çellonun heybetinden mi bilinmez ama çalmanın çok zor olduğu kanısı vardır hep. Halbuki çalmak zor değildir, çalmamak işleri zor hale getirir. Alınan her ders sonrasında egzersizleri, çalışmaları tam yapılmazsa istenilen gibi bir sonuç alınamaz.

Diğer birçok enstrüman gibi eğer hayalini kurduğun gibi enstrüman çalmak istiyorsan öncelikle onunla haşır neşir olmayı, dersler haricinde eline alıp ödevlerini yapmayı göze almalısın. Aşağıda saydığımız püf noktalarına da dikkat ettiğinde kısa zamanda hayallerine kavuştuğunu görebilirsin.

 1. Öncelikle bilmiyorsan eğer bizce öğrenmen gereken ilk şey; çellonun diğer adı viyolonseldir.
 2. Çello kursuna başlamadan önce bir çello satın almamalısın. Seçeceğin kursta, derslerde kullanabileceğin bir çello olmalı ve kursun çellosuyla dilediğin zaman gidip çalışabilmelisin. Bakınız; Luvi Sanat 🙂
 3. Çello almadan önce uzman kişilerden yardım almalı ( örneğin kurs öğretmenin) ve boyuna uygun çelloyu seçmelisin. Yaşa ve uzunluğa göre çeyrek,yarım ve tam boy çellolardan birini alman gerekir.
 4. Düzenli etüt yapmalısın.
 5. Sol el tırnaklarını kısa kullanmalısın.
 6. Çello stoper (durdurucu) denilen, çalarken bacaklarınızın arasından kayıp gitmesini engelleyen aparat kullanarak daha rahat çalabilirsin.
 7. Aceleci olmamalı ve öğretmenin yönergelerini dinlemelisin.
 8. Çalışırken, şarkı çalarken ve etüt yaparken metronom kullanmalısın.
 9. Çello için en önemli iki şey ton (gür bir ses) ve entonasyondur (notaların temiz çıkması). Bu iki tekniği güzelleştirmek için birincisi çalışmak, hocanın verdiği egzersizleri eksiksiz yapmak ve ikinci olarak eğer kol kasların güçlü değilse onları biraz çalıştırmak gerekir.

Ayrıca çelloyla ilgili ve çello dersleriyle ilgili detaylı bilgi için çello kursu sayfamızı da ziyaret edebilirsin

—>  tıkla Çello Kursu İzmir https://luvisanat.com/muzik-kursu/cello-kursu/

Yok ben hemen bir ücretsiz deneme dersi randevusu almak, hocamla tanışmak istiyorum diyorsan 0531 943 4732 numaralı telefondan bize ulaşabilirsin.

çellocu-kadın

Uygun Fiyatlı Çello ve Çello Eğitimleri Burada

Çello, diğer tüm yaylı aletler gibi el yapımı şekilde üretilmesi makbul olan bir müzik aletidir. Tabii ki işin el emeği göz nuru çok fazla olduğu ve kullanılan malzemelerin de kaliteli olması gerektiği için çello fiyatları diğer enstrümanlara göre daha pahalıdır. Fabrikasyon çellolar da vardır, özellikle Çin üretimi enstrümanları her yerde bulabilirsin. Fiyatları da daha ekonomiktir. Fakat iyi bir luthier elinden çıkmış bir çello kadar dayanıklı ve iyi ses veren aletler değildirler. Genel olarak çello başlangıç fiyatı 700 lira civarıdır. Tabii ki 700 liralık bir çello ne kadar işini görür bilemeyiz. Ucuz çello fiyatları 700-1000 lira arasında değişir ama enstrümanda ucuz etin yahnisi sonrasında çok daha fazla paralar harcatabilir. Üst sınır ise binlerce lirayı bulabilir.

Çello eğitimi veren hoca, kurs, eğitim merkezi bulmak oldukça zordur. Bulunduğunda ise yüksek fiyatları ile sizi çello çalma isteğinden soğutabilirler. Fakat Luvi sanat çello kursu İzmir ile uygun fiyatlı çello dersleri alabilirsin. Hem de kursumuzdaki çellolardan derste ve ders dışı çalışmalarda dilediğince yararlanabilirsin.

Kendine ait bir çellon olmasını istediğinde ise alanında uzman çello hocalarımız ister yepyeni, ister 2. el uygun fiyatlı çello satın alımında rehberlik edecek, kafan karışmadan bütçeni yormayan en iyi enstrümanı seçmene seve seve yardım edecekler.