Çello eğitimi arıyorsanız gidebileceğiniz seçenekler bellidir, bu seçeneklerden bir tanesi de çello kursu İzmir Narlıdere‘dir.

Çello çalmak için alt yaş sınırı ya da üst yaş sınırı bulunmamaktadır, kurs almadan önce ücretsiz deneme dersleri gerçekleştirerek, bireylerin çelloya olan yatkınlıkları ölçülmekte ve buna göre bilgi verilmekte, her çello kursu öğrencisi için sanat merkezimiz tarafından ayrı ders programı hazırlanmaktadır. Siz de ücretsiz çello deneme derslerimize gelerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Çello çalmak uzun zamandan beri hayalini kurduğun bir şey biliyoruz! Ama önce bu sesine ve görüntüsüne aşık olduğun müzik aletini daha yakından tanımak istersen bu linke tıklayarak çello hakkında daha fazla bilgi edinebilirsin; https://www.erturgutsanatmerkezi.com/cello/

Çello Kursu İzmir Narlıdere İle Yüzlerce Şarkı Çal

çello-kursu-izmir-narlıdereYaylı çalgılar ailesine ait olan çello, zarif görüntüsü ile kendini diğer müzik enstrümanlarından ayırmaktadır. Aynı zamanda bas bir sese sahip olması nedeni ile orkestraların da aranan çalgılarından biri haline gelmiştir. Bununla birlikte insan sesine en yakın enstrüman olması da çelloyu farklı bir yere koymuştur.

Elbette çello öğrenmek bir hobiden çok daha başka bir kategoriye sahiptir. Bu zarif enstrümanı öğrenmek isteyenler gün geçtikçe daha çok bağlanmışlar ve çelloyu hayatlarının bir parçası haline getirmeyi başarmışlardır. Eğitim merkezi de bu bilinçle yola çıkıp, hem yeni başlayanlara hem de daha önceden çello çalıp seviyelerini yükseltmek isteyenlere yardımcı olmaktadır.

İzmir’de kaliteli çello eğitimi isteyenlere öğrenme garantili dersler

  • Her müzik aleti uğraş ve emek ister. Bunun için eğitim almak isteyen bir kişi önünde uzun bir mesafe olacağının farkında olmalıdır.
  • Çellonun boyutları elbette beden yaşı ve oranına göre değişiklik gösterir böylece çelloyu çalacak olan kişi en rahat pozisyonda bu aleti çalar.
  • Sanat Merkezimiz bünyesinde öğretmenlik yapan herkes bilinçli ve düzenli eğitimden yanadır. Öğrencilerine müzik aletini hem sevdirirler hem de gerekli eğitimi en ince ayrıntılarına kadar vermeye çalışırlar.

çello-gövdesiÇello Kursu İle İlgili Sorular

Çello Çalmak İçin Yaş Sınırı Var Mı?

10 yaş ve üzeri herkes çello çalmaya başlayabilir.


Çello kursuna kayıtlar ne zaman başlıyor?
Çello kursuna kayıtlar aralıksız olarak sürekli devam etmektedir, çello dersi bireysel ders olarak gerçekleştiği için istediğiniz tarihte çello kursuna yazılabilirsiniz.


Eğitim Nasıl İlerler?

Çello eğitiminde en başta müzik eğitimi verilir. Nota eğitimi ile desteklenen bu süreçte çello çalma teknikleri en doğru şekli ile öğrenciye aktarılır ve herhangi bir hata karşısında öğrencinin bu hatanın bilincinde olması sağlanır. Yapılacak teknik çalışmalar belli bir düzen sırasına göre gittiğinde, 3 ay gibi bir zaman içerisinde öğrencinin parçaları çalmaya başladığı gözlemlenir.

Kurs süresince öğrenciye doğru yay tutuş tekniği kavratılır, metronom ile birlikte uyumlu bir çalışma ortamı verilir ve zamanla seviye atlayarak ileri aşamalara geçilir. Burada en büyük görev eğitmene düşmektedir. İyi bir eğitmen öğrencisinin hangi konularda daha güçlü hangi konularda daha zayıf olduğunu gözlemler ve çalışmaları bu gözlemine göre geliştirir.


Çello kursuna başlamak istiyorum ama çello sahibi değilim?
Çello, pek de hesaplı bir müzik aleti olmadığı için hemen bir çello almanıza gerek olmadığını belirtmek isteriz. Çello kursuna başladıktan sonra öncelikle çello çalmaya olan isteğinizden emin olmalısınız.

Çello kursumuzda bir çok çello bulunmaktadır, bu çellolardan ücretsiz olarak faydalanabilir ve pratik yapabilirsiniz. Dersler sırasında çello getirmenize gerek yoktur, çello sahibi olmadan da çello kursu almaya başlayabilirsiniz.


Çello kursu fiyatları ne kadar?
İzmir’de çello kursu sayısı pek fazla olmadığı için çello kursu fiyatlarının yüksek olduğunu düşünebilirsiniz fakat durum böyle değil, çello kursu fiyatlarımız da diğer kurs fiyatlarımız gibi uygundur. Çello kursumuzda çello derslerinin kalitesinden ödün vermeden uygun fiyatlı eğitimler sunulmaktadır.


Çello çalmak için bir alt yapıya gerek var mı?
Çello çalmak için gerekli olan en önemli şey istekli ve azimli olmaktır. Çello çalmak için önceden bir bilgi birikimine gerek yoktur bu sebeple eğer gerçekten çello çalmayı öğrenmek konusunda istekliyseniz siz de eğlenerek çello çalmayı öğrenebilirsiniz.


Aklımda Hala Soru İşaretleri Var Diyenler

Çello dersi almak isteyen bir kişi öncelikle eğitim kurumuna gelip fikir alarak nasıl bir eğitim sürecinden geçeceğini sorabilir. Eğitim hakkında akılda herhangi bir tereddüt olmaması için kursiyer adayları gerektiğinde derslere davet edilirler ve hatta deneme derslerine katılabilirler. Bu sayede uzun bir uğraş gerektiren çello öğrenimini izleyerek soru işaretlerini ortadan kaldırabilirler.


Nasıl Ulaşabilirim?

Çello Kursu; Narlıdere, Hatay, Balçova, Urla, SeferihisarGüzelbahçe, Karabağlar, Gaziemir, Alsancak ve Çeşme semtlerinden toplu taşımayla kolayca ulaşılabilecek bir konumdadır.

  • Çello kursu izmir balçova, 
  • çello kursu izmir buca,
  • çello kursu izmir üçyol,
  • çello kursu izmir sahilevleri,
  • çello kursu izmir gaziemir gibi aramalarla aradığınızı bulamadıysanız  bize ulaşabilirsiniz. Bütün toplu taşıma araçlarına yakınlığımızla İzmir’in her yerinden gelebilirsiniz.

0531 943 4732 numaralı telefonumuzdan bize mesaj atın veya arayın, hemen ücretsiz deneme dersi için randevu oluşturalım.