Diksiyon Kursu İzmir size kaliteli bir eğitim vadediyor.Hayatımız boyunca binlerce insanla karşılaşır, onlarla iletişim içine gireriz. Sözlü iletişimin özellikle iş dünyasında gitgide daha önemli hale geldiğini söyleyebiliriz.

İlk izlenimin, gerek iş ilişkisi gerek arkadaşlık ilişkisi kurarken çok önem taşıdığı, görsel ve işitsel estetik kaygının değer kazandığı günümüzde diksiyon eğitimi ile siz de karşınızdaki kişiyi etkileyebilirsiniz. Güzel ve doğru konuşamayan bir insan anlaşılamayacağı gibi o kişiyi dinlemek oldukça zorlaşır. İşte tam bu noktada diksiyon devreye girmektedir. Diksiyon güzel ve etkili konuşma sanatı olarak bilinmektedir.

Diksiyon Kursu İzmir ile Güzel ve Etkili Konuşun


İzmir Diksiyon Kursu eğitmenleri her bireyin beklentilerine ve sorunlarına uygun olarak özel olarak ders programı hazırlayarak başarı garantili bir eğitim veriyor. Siz de 0531 943 4732 numaralı telefonumuzu arayarak ücretsiz diksiyon deneme dersi randevusu oluşturarak, ders içeriği hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.


diksiyon-eğitimi-görseli

Bu yazıyı tamamen okuduğunuzda;

 • Diksiyon nedir?
 • Diksiyon kursu fiyatları nedir?
 • Eğitim sonunda sertifika veriyor musunuz?
 • Diksiyon eğitiminin faydaları nedir?
 • Ne kadar sürer?
 • Diksiyon derslerinin amacı nedir?
 • Diksiyon ve beden dili eğitimi ile ikna edici ve etkileyici olmak mümkün mü?
 • Diksiyon eğitiminin içeriği nedir? Diksiyon derslerinde neler öğretilir?
 • Diksiyon eğitimi kitabı ve diksiyon eğitim cd seti ile öğrenebilir miyim?
 • Kurs gün ve saatleri neler?
 • Kursa başlamadan önce yapmam gerekenler neler?
 • Diksiyon kursu İzmir ‘e nasıl ulaşırım? gibi soruların cevabını öğrenmiş olacaksınız.

toplum-önünde-konuşma

Diksiyon Eğitimi Nedir, Ne Değildir?

Günümüzde kitlelere hitap etmek durumunda olan, birebir iletişimde daha etkili olmak isteyen bireyler diksiyon eğitimi almaktadır. Etkili iletişim kurmak isteyen her meslek grubundan insan diksiyon eğitimi alarak doğru konuşmayı hedeflerler.

Diksiyon; sözlerin, seslerin, vurguların, heyecan ve anlam duraklarını kurallarına uygun biçimde söyleme biçimidir. Güzel ve etkili konuşma sanatıdır. Evet, bir sanattır çünkü eğitim sonunda anlayacaksınız ki günlük hayatta kullandığımız konuşma biçimi oldukça yanlıştır. Nice tiyatro sanatçısının, spikerin konuşması bizi etkiler, saatlerce dinlesek de sıkılmayız. İşte sese bu ahengi ve güzelliği katan şey diksiyon eğitimidir.

Diksiyon Kursu Hakkında Merak Edilenler

 • Diksiyon Eğitiminin Amacı Nedir?

Öncelikle bu eğitimin amacı;  kelimelerin doğru kullanılmasıdır. Akıcı, doğru, düzgün iletişim kurmak için diksiyon eğitimi almak gerekir.

 • Konuşurken doğru nefes alıp vermek (konuşurken kesilmemek),
 • kitlelere hitap ederken heyecanı yenmek,
 • kelimelerin vurgu yerlerini bilerek kullanmak,
 • konuşmayı jest ve mimiklerle zenginleştirmeyi öğrenmek,
 • doğru ses tonunu öğrenmek,
 • etkili ve güzel, dinlenebilir konuşmak ve çok daha fazlası diksiyon eğitiminin amaçları arasındadır.

 • Diksiyon kursu fiyatları nedir? 

Diksiyon kursları, eğitimi ve eğitmenleri ile oldukça farklı kalite yelpazesine sahiptir. Ders vermiş olmak için veren kurslar olduğu gibi, bu işe bizim gibi gönlünü vermiş, amacı herkesin eşit ve doğru bir sanat eğitimi alması için profesyonel eğitmenler ve uygun fiyatlarla eğitim veren yerler de bulunmaktadır. Biz diksiyon kursu İzmir Luvi sanat merkezi olarak İzmir’in en uygun fiyatlı diksiyon kursu olduğumuzun altını çiziyoruz. Sertifikalı diksiyon kursu İzmir fiyatları oldukça yüksek gelebilir fakat biz hem eğitim sonunda sertifika veriyoruz hem de fiyatlarımızı bütçenizi yormayacak şekilde belirliyoruz.


 • Diksiyon kursu ne kadar zaman sürer?

Diksiyon derslerini ara vermeden, etkin şekilde egzersiz ve alıştırmalarını yaparak devam ettiğinizde 3 ay gibi kısa bir sürede doğru ve güzel konuşmayı, beden dilinize ve nefesinize hakim olmayı öğrenebileceksiniz.


 • Eğitim Sonunda Kazanımlarım Neler Olacaktır?

Diksiyon kursu İzmir ile; seslerin doğru çıkışı, konuşma sesinizin rengi, doğru yüksekliğinin ne olması gerektiği, konuşma organlarını etkili şekilde kullanmayı ve konuşurken nefesi ayarlamayı öğreteceğiz. Ses, vücudumuzda gırtlaktan başlamak üzere dil, dudak, diş, çene ve burun kullanılarak çıkarılmaktadır. Dersler sırasında konuşurken her bir organımızı nasıl kullanacağımızı öğreneceğiz. Diksiyon bozuklukları düzeldiğinde, doğru Türkçe ile konuşmaya başladığınızda insanlar sizdeki değişimi görecek ve özgüveniniz artacak. Hem sosyal hayatınızda hem iş dünyasında kolayca iletişim kurabileceksiniz. Eğitim müfredatımızda İstanbul ağzı esas alınarak kelimelerin doğru şekilde telaffuz edilmesi sağlanır. Günlük hayatta konuşurken yaptığımız hatalar o kadar şaşırtıcıdır ki her bir derste ufkunuzu iki katına çıkaracak bilgiler öğreneceksiniz.


 • Diksiyon kurs gün ve saatleri nelerdir? Kursa başlamadan önce ne yapmam gerekir?

Kurs gün ve saatleri hocamız ve sizin uygun zamanınıza göre ayarlanır. Grup dersleri belli bir gün ve saatte yapılırken, birebir dersler için kurs yetkilimiz ve hocamız ile birlikte kurs gün ve saatinizi ayarlayabilirsiniz. Kursa başlamadan önce herhangi bir şey yapmanıza ve getirmenize gerek yoktur.

 • Kurumumuzda diksiyon dersleri diğer tüm derslerimizde olduğu gibi tamamen alanında uzman eğitmenler tarafından verilmektedir. Ayrıca kursumuzda eğitmenlerimizi duyarak ve eğitmenlerle dilediğiniz kadar doğru diksiyon ile konuşup kendinizi geliştirebilir, pratik yapabilirsiniz. Kursumuzda sadece doğru ses ve kelime kullanımını değil, beden dilinizi de nasıl doğru, etkili bir şekilde kullanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

1 saatte diksiyon eğitimi, diksiyon eğitimi cd seti, diksiyon eğitim kitabı gibi eğitim yolları ve söylemleri size sadece diksiyon eğitimi hakkında fikir verebilir. Konuşmanızı, konuşurkenki tavrınızı değiştiremez. Birebir eğitmen ile ders işlemediğiniz sürece hatalarınızı bilemezsiniz. Sizi dinleyen ve işin doğrusunu bilen biri olmadıkça neyi doğru yapıp yapmadığınızı farkedemezsiniz. Bu durumda eğitimi dinlemek, izlemek veya okumak anlamsız olacaktır.


 • Diksiyon kursu İzmir ‘e nasıl ulaşabilirim?

 Diksiyon kursu İzmir Narlıdere ‘de bulunmaktadır.

Adresimiz: Huzur Mahallesi Mithatpaşa Caddesi Akarsu sitesi No:559/2 Narlıdere İzmir

Diksiyon kursumuza Balçova, Güzelbahçe, Sahilevleri, Urla, Seferihisar, Çeşme gibi bölgelere yakınlığı ile oldukça kolay gelebilirsiniz. Narlıdere’deki merkezi konumuyla tek minibüs veya otobüs ile bize ulaşmak çok kolay. Urla, Seferihisar, Güzelbahçe, BalçovaSahilevleri, Fahrettin Altay minibüsleri hemen önümüzdeki Mithatpaşa Caddesi’nden geçmektedir. Konak ve Üçkuyular İskele‘den 8-554-5 numaralı otobüsleri kullanarak  hemen önümüzde inebilir, deniz manzaralı balkonumuzda güzel bir kahve içebilir, güzel arkadaşlıklar edinebilir, kaliteli eğitime kolayca ulaşmış olursunuz.

0531 943 4732 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.