Elektro Gitar Kursu İzmir : En Hızlı Öğreten Gitar Dersleri

Elektro gitar kursu İzmir en kısa zamanda, en doğru şekilde elektro gitar öğrenmenin yollarını sunuyor. Bu yazımızı 5 dakikada okuyarak elektro gitar eğitimi almadan önce aklınıza takılan bütün soruların cevabını bulabilirsiniz.

+Uygun fiyatlı eğitim

+Öğrenme garantisi, kişiye özel hazırlanan ders programı

+Ezbere dayalı öğretmeyen, nota bilgisi ile eğitim

+Haftanın 7 günü aktif dersler

+Ücretsiz elektro gitar deneme dersi avantajı

+Konservatuvarlı hocalar

+Tam donanımlı sınıflar

+Eğlenceli, sosyal ortam, sanatsal etkinlikler

+Elektro gitar satış, bakım ve tamir imkanı

0531 943 4732 numaralı telefonumuzu arayarak ya da WhatsApp, SMS yolu ile mesaj atarak bize ulaşabilir, ücretsiz deneme dersi için randevu alabilirsiniz.

Elektro Gitar Eğitimi İle Geleceğin Rock Starı Sen Ol!


Elektro gitar çalmak, bir aşktır tutkudur. Dinlediğiniz ilk rock parçaları kanınıza girer girmez ilk çalmak istediğiniz enstrümandır.

Tahta ve metalin bir araya gelerek oluşturduğu en güzel müzik aletidir. Görünüşü ve sesiyle en havalı enstrümanlardan biri olan elektro gitarı çalmaya başlamak için daha fazla bekleme, hayallerini erteleme!


Luvi Sanat Merkezi’nde elektro gitar dersleri nasıl veriliyor? Merak ediyorsanız yazının tamamını okumanızı tavsiye ediyoruz.

 • Elektro gitar çalmayı ne kadar sürede öğrenirim? Parça çalmaya başlamak, solo atmayı öğrenmek ne kadar zaman alır?
 • Başlama yaşı olarak ne önerirsiniz? Her yaşta insan elektro gitar çalmayı öğrenebilir mi?
 • Elektro gitar çalmak zor mu? Başladıktan sonra beceremeyebilir miyim?
 • Elektro gitar kursu İzmir fiyatları ne kadar? Uygun fiyatlı kurs bulabilir miyim?
 • Elektro gitar dersleri nasıl işleniyor? Grup dersi var mı?
 • Elektro gitar çalmaya başlamadan önce klasik gitar çalmayı öğrenmek zorunda mıyım? Hiç bilgim olmadan elektro çalmaya başlayabilir miyim?
 • Derslerde hangi konular işleniyor? Genel olarak müfredat nasıl ilerliyor?
 • Ders saatleri nasıl belirleniyor?
 • Elektro gitarım henüz yok, ilk aşamada almam gerekir mi?
 • Elektro gitar satın almak istediğimde marka, fiyat, model konusunda yardımcı oluyor musunuz?

İzmir’in en eğlenceli gitar kursu Luvi Sanat’ta başka hangi tür gitarların dersleri var? Onların fiyatları ne kadar? Çok daha fazlasını öğrenmek istiyorsanız tıklayın;  https://luvisanat.com/muzik-kursu/gitar-kursu-izmir/

 • Elektro gitar çalmak zor mu? Parça çalmaya ne zaman başlarım?

Elektro gitar başlangıç seviyesi çok zaman almaz. Hocanın verdiği elektro gitar egzersizlerini eksiksiz ve düzenli yaparsanız 2-3 ay içinde parça çalmaya başlarsınız.

Hayatın her alanında olduğu gibi pratik yapılmayan hiçbir enstrüman kolay kolay çalınamaz. Elektro gitar çalmak zor değildir, derslere düzenli katıldığınızda kolaylıkla çalmaya başladığınızı göreceksiniz.

Derslerde takip ettiğimiz elektro gitar metodu oldukça basit, anlaşılır ve adım adım doğru bir eğitim vermektedir. Öğrencinin sevdiği ve örnek aldığı gitar virtüözleri doğrultusunda çalınacak parçalar belirlenir. Her tür müzik türüne hakim olan konservatuvarlı hocalarımız tarafından öğrenme garantili elektro gitar dersleri verilmektedir.

Öğrencilerimiz armonik bilgi ile pratik bilgiyi harmanlayarak hedefleri doğrultusunda yetiştirilir. Sene sonu konserleri, bünyemizde oluşturulan orkestra ve müzik grupları ile performansınızı ölçme fırsatı bulabileceksiniz. Amacımız, ister profesyonel ister hobi amaçlı olsun tam donanımlı müzisyenler yetiştirmektir.

 • Elektro gitara başlama yaşı kaçtır?

Sağlıklı ve doğru bir tutuş sağlaması için –elektro gitar, klasik ve akustik gitardan daha ağırdır- 9 yaşında elektroya başlamak en doğru yaş olacaktır. Üst yaş sınırı ise yoktur. 9-10 yaşından itibaren her yaşta öğrenmeye başlayabilirsiniz.

 • Kurs fiyatları ne kadar? İzmir’de elektro gitar kursu fiyatları klasik gitara göre daha mı pahalı?

Saatlik ücreti ortalama 30 TL’den 100 TL’ye bulan fiyatlarla İzmir’de elektro gitar kursu bulunabilir. Luvi Sanat olarak bütün gitar çeşitlerinin fiyatlarını standart tutuyoruz. Genelde elektro gitar kursu fiyatları klasik gitardan daha fazla ücretlendirilebilir. Bizim eğitim anlayışımızda hem eğitim kalitesi hem de kursların fiyatları konusunda fark bulunmaz.

Elektro gitar fiyatları da kalitesine göre farklılık gösterir. 100 dolardan başlayan fiyatları ile başlangıç için güzel bir elektro gitar bulabilirsiniz. Cort, Squier, SGR, Ibanez gibi markaların fiyat performans açısından mantıklı modellerini bu yola ilk baş koyduğunuzda rahatça kullanmak için alabilirsiniz. İkinci el elektro gitar almak da güzel bir seçenek olabilir. Temiz kullanılmış bir gitar sıfırı kadar iyi olabilir ve daha düşük bir parayla işinize yarayabilir. Luvi Sanat merkezi  gitar eğitmenleri size hem sıfır hem ikinci el elektro gitar satın alımında size ücretsiz rehberlik edecek hem de ufkunuzu açacak. Sadece gitar değil elektro gitar amfi önerisi ve aksesuarları konusunda da size yardımcı olacaklar.

gitar-ve-pena

 • Elektro gitar dersleri işlenme süreci nasıl? Hangi konuları öğreneceğiz? Klasik gitar öğrenmek zorunda mıyım?

Yıllardır verdiğimiz elektro gitar eğitimi sürecimiz boyunca bize en çok sorulan soruların başında elektro gitar öğrenmek için klasik gitar bilmek zorunda mıyım? gelmekte. Altını çizerek yine belirtmeliyiz ki HAYIR! Dilediğiniz yaşta, dilediğiniz seviyede, dilediğiniz zaman elektro gitar derslerine başlayabilirsiniz. Elektro gitar çalmak için öncesinde nota bilginiz, klasik gitar tutmuşluğunuz, yaşınız, boyunuz, kilonuz önemli değildir. Yeter ki isteyin, biz size en kısa zamanda öğretmenin garantisini veriyoruz.

Genel ders işleme planımız aşağıdaki gibidir;

Temel Gitar Eğitimi

–Sağ ve sol el isimlendirme, gitar tutuş ve doğru duruşu öğrenme

Başlangıç Egzersizleri

–Pena tutuş, sol el ve kromatik parmak alıştırmaları, klavye hakimiyeti için egzersizler

Temel Akor ve Armoni Bilgisi

–Notaların yerleri, gam çalışması, minör ve majör gam bilgisi, bareli akor basış alıştırmaları, power chord basılış eğitimi

–Ritm bilgisi ve ritm nasıl çalınır alıştırmaları

–Pentatonik gam çalışmaları

–Senkronizasyon

Sağ ve Sol El Teknikleri

–Slide, Vibrato, Thrills, Legato, Bending, Arpeggio, Sweep Picking…

Blues, Funk, Rock, Reggae Tarzlarda Parça Seçimi ve Çalınması

Arpej Çalışmaları

Doğaçlama Nasıl Yapılır?

Bu saydıklarımızdan çok daha fazlası gitar eğitimimizde sizi bekliyor. Gitar çalmak bir yolculuktur ve yolculukta keyifli vakit geçirmenizi sağlayacağız.

Dersler;

+Özel ders

+Maksimum 5 kişilik grup dersi

+İki kişilik özel sınıf dersi

+Online gitar eğitimi şeklinde isteğinize uygun olarak işlenmektedir. Haftanın 7 günü 09:00-22:00 çalışma saatlerimiz ile elektro gitar dersi saatleri sizin uygun vakitlerinize göre ayarlanır.

Kursumuzdaki elektro gitarlardan ders ve ders dışı çalışmalarınızda dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Elektro gitar kurs fiyatlarımız uygun olduğu gibi sürekli yaptığımız kampanyalar ve indirimlerle de hizmetlerimizden daha ekonomik şekilde yararlanabilirsiniz.

Sosyal etkinliklerimizden ve kampanyalarımızdan haberdar olmak isterseniz aşağıdaki bağlantılara tıklayarak sosyal medya hesaplarımızdan bizi takip edebilirsiniz;

Luvi Sanat Facebook

Luvi Sanat Instagram

Luvi Sanat Google Plus

 • Elektro gitar kursu İzmir Narlıdere’ye nasıl ulaşabilirim?

Luvi sanat merkezi, İzmir’in en önemli ana caddelerinden Mithatpaşa Caddesi üzerinde, toplu taşıma araçlarına ait duraklarına yürüyerek 5 saniye uzaklıktadır.

Narlıdere’nin en güzel mahallesi olan Huzur Mahallesi’nde samimi, sıcak, eğlenceli sanat yuvası Luvi Sanat Merkezi!

Balçova, Güzelbahçe, Urla, Seferihisar, Sahilevleri, Yelki, Çamlı, Payamlı, Kavacık, Şirinkent, Bademler, Ulamış, Sığacık, Torasan, Balıklıova, Yaka, Zeytinalanı, Çeşmealtı’ndan tek bir minibüs veya otobüsle kolayca gelmeniz mümkün.

Elektro gitar kursu İzmir Balçova’da kafanıza göre bir kurs bulamıyorsanız bizimle eğlenerek öğrenmenin tadına varacaksınız.

Adres: Huzur Mahallesi Mithatpaşa Caddesi no:559/2  Akarsu sitesi Narlıdere İzmir

0531 943 47 32  numaralı telefonumuzdan bizi arayabilir ya da SMS, WhatsApp gibi kanallardan mesaj atabilirsiniz. Sağdaki konuşma penceremizden de hemen mesaj atabilir aklınıza takılan soruları sorabilirsiniz.