Türkiye’de karikatürün daha da popülerleştiği yıllarda yaşıyoruz. Eski yıllara göre düzenli bir şekilde okuru bulunan bir çok karikatür dergisi mevcut. Bunun başlıca sebebi 90’larda başlayan ve çok üretken olan karikatür dergileri ve yazarları. Bu yazarların önde gelenlerinden olan Erdil Yaşaroğlu’nun doğum günü 2 Kasım. Luvi Sanat İzmir Resim Kursu olarak bu yazımızda size Erdil Yaşaroğlu Kimdir? sorusunun cevabını vereceğiz. 

Erdil-Yaşaroğlu

Erdil Yaşaroğlu Kimdir?

2 Kasım 1971 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlk karikatürlerini 9 yaşında çizmeye başlamıştır. 1989 yılında Güneş Gazetesinde ilk profesyonel karikatürlerini yayımlamaya başlamıştır. Daha sonra Leman ismini alacak Limon Dergisinde 2002 yılına kadar karikatür çizdi. Bir çok televizyon programında görev aldı. Komikaze sitesi bulunmaktadır. Halen arkadaşlarıyla 2002 yılında kurduğu Penguen Dergisinde çizmektedir. Düyanın en büyük karikatürünü çizerek Guinness Rekorlar Kitabı’na girmiştir. 

 

 

 

Erdil Yaşaroğlu Karikatürleri

karikatür

karikatürist

Luvi Sanat Resim Dersi İzmir olarak bu yazımızda size Erdil Yaşaroğlu’nun hayatını anlattık. Tekrar Erdil Yaşaroğlu’nun doğum gününü kutlarız ve mutlu yıllar dileriz. 

Siz de birbirinden güzel karikatürler yapmak istiyorsanız, Resim Kursumuz hakkında bilgi almak isterseniz veya Ücretsiz Deneme Dersimizden faydalanmak isterseniz bizi arayabilir, WhatsApp’dan mesaj atabilir ya da arayabilirsiniz. 0531 943 47 32