Gitar almak aklınıza bir çok soru getiren bir konu.

Gitar, belki de en çok satılan enstrümandır. Bu yüzden de üretimi aşırı artmış ve bir çok farklı kalitede gitarlar üretilmiştir. Luvi Sanat olarak bu yazımızda hangi gitarı almanız gerektiğini ve gitar seçerken dikkat etmeniz gereken noktaları anlatacağız.

Daha ayrıntılı bilgi almak isterseniz arayabilirsiniz.
Kurs hakkında bilgi almak isterseniz Gitar Kursu İzmir sayfamıza bakabilirsiniz.

gitar almak

gitar almak

Hangi Gitar Daha İyidir

Öncelikle gitar almaya karar verdiyseniz, gitarla çalacağınız müzik türüne de karar vermişsiniz demektir. Şimdi ise bütçenize uygun en güzel gitarı seçmek için size yardımcı olacağız. Gitar seçmek aslında zor değildir. Öncelikle bütçenize uygun olan gitarlara tek tek bakın. Kaliteli gitar almak için bakmanız gereken püf noktalar şunlar:

  • Gitarın elinizde rahat durup durmadığı
  • Üstünde herhangi bir çizik veya kusur olup olmadığı
  • Sapıyla gövdesi arasında bir dengesizlik olup olmadığı
  • Perdelere rahat basılıp basılamadığı
  • Bütün perdeler kontrol edilmeli cızırtılı ses veya tonda bir bozukluk olmamalı
  • Telle klavye arasındaki boşluk çok olmamalı

Daha sonra gitarı çalmayı deneyin. Çıkan tonun kulağınıza güzel gelmesi çok önemli. Bütçenize uygun ve kusursuz olan bütün gitarları deneyin ve en güzel sese sahip olanı alın.

Gitarda Ağaç Seçimi

Gitarın tonunu etkileyen faktörlerden biri de yapıldığı ağaç çeşididir. Yani gitarda en iyi tonu veren ağaç türleri; Maun, Akçağaç, Bataklık Meşesi, Ceviz ağaçlarıdır.

Gitar Dersi İzmir olarak bu yazımızda gitar kursuna yeni başlayanlar hangi gitarı tercih etmeli? Sorusuna cevap yazdık. Tabi ki gitar kalitesinden daha önemli olan şey de gitarın sahibinin çok çalışmasıdır. Eğer merak ettiğiniz başka konular varsa diğer yazılarımıza bakabilir veya telefonla bize ulaşabilirsiniz.