Güzelbahçe piyano kursu, Narlıdere, Balçova semtlerinde piyano dersi almak isteyenlerin, piyano kursu arayışındaki son durak!

Piyano severlerin hem uygun fiyat hem de kaliteli eğitim için tercih ettikleri Luvi sanat merkezi piyano kursu Güzelbahçe, Balçova ve Narlıdere’nin orta noktasında kolay ulaşımı ile hizmet vermektedir.

+Yaş sınırı olmaksızın, her kişiye özel hazırlanan piyano müfredatı

+ Ücretsiz deneme dersi imkanı

+ İzmir’in en uygun fiyatlı piyano dersleri

+ Konservatuvarlı öğretmen kadrosu

Sizi anlayan ve size uygun bir eğitim sunan deneyimli hocalar ile piyano dersi almak için daha fazla beklemeyin.

0531 943 4732 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilir, ücretsiz piyano deneme dersi için randevu alabilirsiniz.

Güzel İzmir’in güler yüzlü, sıcak insanlarının sanatla buluştuğu bir ortam olan Güzelbahçe piyano kursunun kapıları sizlere daima açık.

Piyano hocalarımız piyano dersleri hakkında bilgi edinebilmeniz için bu yazıyı sizler için hazırladı.

 • Çocuğuma piyano kursu aldırmak istiyorum, kaç yaşında başlamalıyız?
 • Müziğe piyano ile başlaması uygun mu? Piyano çalmak çocuğuma neler katar?
 • Her yaşa uygun piyano eğitimi veriyor musunuz? Piyano eğitimi almanın bir yaş sınırı var mıdır?
 • Evde piyanomuz yok, ne kadar süre sonra almamız gerekir?
 • Piyano öğrenme süreci ne kadar sürer? gibi soruların cevapları ve daha fazlası bu yazıda.

Güzelbahçe Piyano Dersi Hem Ekonomik Hem Kaliteli

Piyano dersi veren yerler İzmir’de gün geçtikçe artan ders saati fiyatları ile müziğe gönül vermiş sanatseverlerin ve velilerin cebini yakıyor. Piyano derslerine başlayarak kendinize ve çocuğunuza bir iyilik yapın ve Luvi sanat Güzelbahçe piyano kursunun,

– ekonomik

– kişiden kişiye değişiklik göstermeyen

-sürekli devam eden kampanyaları ile müzik eğitimine teşvik eden Luvi sanat merkezi ile siz de kaliteli müzik eğitimini, konservatuvarlı hocalarla alın.

1- Piyano eğitimi kaç yaşında başlar? Belli bir yaş sınırı var mıdır?

Öncelikle belirtmeliyiz ki piyano eğitimi doğru bir hoca ve eğitim ile çocuklar için oldukça eğlenceli, kolay bir süreçtir. En erken 5 yaş piyano derslerine başlamak için uygun bir yaştır. Piyano, ana enstrüman olma özelliği ile notaların seslerini en doğru şekilde verdiği için müzik eğitimine başlarken çalınabilecek en doğru müzik aletidir.

Müzik eğitiminde üst yaş sınırı yoktur. Piyano çalmayı öğrenmek için 5 yaşından itibaren her yaş uygundur.

Yetişkinlerin bize en çok sorduğu soru “bu yaştan sonra öğrenebilir miyim?” Yeter ki müzik aşkı içinizde olsun, hiçbir yaş piyano çalmayı öğrenmek için geç değildir.

Çocuklar ve yetişkinler için piyano kursu Güzelbahçe’ye 0531 943 4732 numaralı telefonumuzu arayarak ulaşabilirsiniz. Ücretsiz piyano deneme dersi randevunuzu alabilir, öğretmenlerimiz ile bir kahve içerek Luvi sanat merkezinin ortamını görebilir, aklınızdaki soruları birebir sorabilirsiniz.

2- Piyano çalmanın yararları nelerdir? Neden piyano?

Piyano çalmanın faydaları, artık günümüzde bilimsel olarak araştırılan ve kanıtlanan bir olgu haline gelmiştir. Hem çocuklarda hem de yetişkinlerde psikolojik, fiziksel ve zihinsel gelişimi arttırdığı bir gerçek.

Üstelik çocuk beyninde daha fazla bulunan nöronal plastisite sayesinde piyano eğitimi; kolayca öğrenen, daha zeki ve kıvrak bir zihne sahip bireyler olmalarına yardımcı olur.

Bütün bu yararlar arasında;

 • Konsantrasyonu arttırması
 • Sayısal zekayı güçlendirmesi
 • Çalışma becerisi kazandırması
 • Beynin her iki lobunu çalıştırarak motor becerileri geliştirmesi
 • Özgüven kazanımı gibi birçok fayda bulunmaktadır.

Piyano çalmanın yararları konusunda bilimsel ve daha çok ayrıntılı bilgi isterseniz eğer konu hakkında yazılmış bu yazımızı da okuyabilirsiniz; https://luvisanat.com/piyano-kursu-izmir/

3- Piyanomuz yoksa da piyano kursuna başlayabilir miyiz? Bu durum piyano öğrenme sürecini ne kadar etkiler?

Evinizde piyano olsa da olmasa da piyano eğitimi alabilirsiniz. Dilediğiniz zaman gelip Güzelbahçe piyano kursumuzdaki piyanolar ile çalışabilirsiniz. Bunun haricinde piyano tuşeli ekonomik org seçenekleri de evde çalışmanıza ve kendinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

İster akustik ya da elektronik piyano, ister org almak istediğinizde hocalarımız size en uygun fiyatlı ve faydalı seçenekler için danışmanlık yapacaktır.

Güzelbahçe piyano kursu fiyatlarını merak ediyorsanız eğer ekranın sağ tarafındaki pencereden bize yazarak kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

4- Piyano çalmak ne kadar sürede öğrenilir? Herkes piyano çalabilir mi?

Herhangi bir müzik aletini çalabilmek uzun bir yolculuktur. Ne kadar yol alacağınız sizin tercihiniz doğrultusundadır. Çok basit bir şarkıyı çalabilecek kadar da öğrenebilirsiniz, profesyonel piyanistler gibi çalacak kadar da ilerleyebilirsiniz. O yüzden piyanoyu da “şu kadar sürede öğrenirsiniz, 3 ayda- 5 ayda öğretiyoruz” gibi ibareler yanlış olacaktır.

Piyano öğrenmek;

 • Kişinin çalışmasına
 • Azmine
 • Sabrına
 • Öğrenme hevesine göre farklılık gösterir.

Piyano çalmaya başlamanız için herhangi bir koşul yoktur. Herkes piyano çalabilir. Nota bilmeniz, önceden bir şey çalmış olmanız gerekmez.

5- Müzik kulağım var mı? Müzik kulağı nasıl ölçülür? Müzik kulağım yoksa piyano çalabilir miyim?

Müzik kulağım olup olmadığını bilmiyorum piyano çalabilir miyim? gibi sorular sorulmakta. Müzik kulağınızın olup olmadığı çok basit uygulamalar ile ölçülebilir, bunun için herhangi bir müzik hocamızdan yardım alabilirsiniz, fakat enstrüman çalabilmek için müzik kulağı %100 bir gereksinim değildir.

Müzik kulağı geliştirilebilir bir yetenektir. İyi bir müzik kulağına sahip bir insan müzik ile ilgilenmezse körelir. Zayıf bir kulağa sahip biri ise doğru bir eğitim ile, istek ile gittikçe iyi duyan, ritim duygusu yüksek müzisyenler olabilirler.

Bu yüzden ben piyano çalabilir miyim? Bu yaştan sonra olur mu? Müzik kulağım yoksa ne yapacağım? Gibi sorular ve endişelere gerek kalmadan herkesi Güzelbahçe piyano kursu ücretsiz deneme derslerine bekliyoruz.