Türk Pop Müziğinin zirve yaptığı 90’lı yıllarda bir çok efsanevi şarkıcı bunlardan biri de Harun Kolçak.
Müzik Kursu İzmir Luvi Sanat olarak. Bu yazımızda 19 Temmuz 2017 tarihinde aramızdan ayrılan Türk Pop Müziğinin efsanesi, besteci, bas gitarist, söz yazarı Harun Kolçak’ın hayatını ve vefatının ardından ünlülerin Harun Kolçak hakkında paylaşımlarını yazdık.

Harun Kolçak Kimdir?

Harun Kolçak 15 Temmuz 1955 yılında İstanbul’da doğmuştur. Sinema sanatçısı Eşref Kolçak’ın oğludur. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi müzik konusunda çok yeteneklidir. Saint Benoit’de eğitim alırken müzikle ilgilenmeye başlamış daha sonra eğitimini yarım bırakarak profesyonel olarak müzikle ilgilenmeye başlamıştır. İlk olarak Erkin Koray’ın yanında bas çalmış 1991 yılına kadar bir çok grupta ve müzisyenin arkasında bas gitar çalmış ve farklı yarışmalardan epey bir ödül almıştır. 1991’de “Beni Affet” albümüyle süper bir çıkış yapmış ve bir çok ödül almıştır. 2014 yılında kanser olduğunu öğrenmiş ve tedaviye başlamıştır. İlk başta hastalığını yenmiş fakat hastalık yeniden nüksetmiştir.

Ünlüler Harun Kolçak Hakkında Neler Dedi

Yaşar Alptekin

“Bir döneme damga vurmuş olan değerli sanat adamı Harun Kolçak’a allahtan rahmet, kederli ailesine başsağlığı dilerim. Rabbim günahlarını bağışlasın.”


Behzat Uygur

“Sen şarkılarınla yaşarsın.”


Hadise

“Çok üzgünüm… Yaşam enerjini hep hatırlayacağım… Ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum…”


Yonca Evcimik

“Harun Kolçak… Güzel zamanları beraber omuzladığımız sanatçılardan biri.. Güzel insan.. Allah rahmet eylesin. Yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.”


Oğuzhan Koç

“Çok değerli müzik adamı Harun Kolçak’ı kaybettik.. Muhteşem sesini ve şarkılarını hiç unutmayacağız.. Mekanı cennet olsun..”


Yalın

“Çok erken çok!”


Ferman Akgül

“Ah be Harun Abi, şarkı hazırlıyorduk, söyleyecektik hani birlikte. Toprağın bol olsun, unutmayacağız seni, ruhumuz seninle.”


Luvi Sanat olarak Harun Kolçak’a Allahtan Rahmet, yakınlarına da başsağlığı diliyoruz.