Tüm halkın sevdiği, değer verdiği, dinlediği çok temiz kalpli bir insan; doğa insanı, sanatçı. Karadeniz müziği ile Rock’ı birleştirip ortaya çok güzel işler bırakmış bir insan. 7 Kasım onun doğum günü. Evet Luvi Sanat İzmir Müzik Kursu olarak size bu yazımızda Kazım Koyuncu Kimdir? sorusunun cevabını vereceğiz.

Kazım Koyuncu Hayatı

7 Kasım 1971’te doğdu. Küçük yaşlardan itibaren müzikle ve kitapla büyüdü. 1989 yılında 17 yaşında üniversite için istanbula gider. 1993 yılında okulu bırakır ve tamamen müziğe yönelir. Grup Dinmeyen isimli grupları da tam bu sıralarda dağıldı ve Denizin Çocukları grubunu kurdular. Türkiye’de lazca müzik yapan ilk gruplardan biridir. 1998 yılında bu grupta dağılmıştır. 2000 yılında askere gittiği için uzun saçlarını kesmiştir. Asker dönüşü ilk albümü Viya!’yı yayınladı ve çok büyük bir başarı elde edemedi. 2002 yılında Gülbeyaz dizisinin müziklerini yapmaya başladı aynı zamanda dizinin bazı bölümlerinde de yer aldı. Bu sayede müziklerinin de beğenilmesiyle popülerliği artmaya başladı. 2004 yılında ikinci solo albümü Hayde’yi yayınladı. Albümü çok başarılı oldu. 2004 yılının sonuna doğru kanser olduğunu öğrendi. Fazla yorulmaması yönündeki uyarıları dinlemedi ve konserler vermeye devam etti. 2005 yazında vefat etti.

Bu yazımızda Luvi Sanat İzmir Müzik Dersi olarak size Kazım Koyuncu Kimdir? sorusunun cevabını verdik. Böyle büyük bir müzik insanının, böyle temiz kalpli bir insanın aramızda yaşamış olması bile çok güzel bir duygu. Saygıyla, sevgiyle anıyoruz.