Piyano Kursu İzmir İle Piyano Eğitiminin Bilinmeyenlerini Öğrenin

Piyano kursu İzmir; ister hobi edinmek için, ister müzik okullarına hazırlık amaçlı olarak piyano eğitimine başlamak isteyenlerin ilk tercihi! Eğlenerek piyano öğrenmek ya da çocuğunuza müzik kültürü kazandırmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

İzmir’de piyano dersi almak konusunda detaylı bilgi almak için bu yazımızı sadece 5 dakikada okuyabilirsiniz. Böylece daha bilgi sahibi bir şekilde kurs seçimi yapabilirsiniz.

Piyano kursu İzmir’i ayrıcalıklı kılan avantajlar nelerdir?

+ Ücretsiz deneme dersi

+Uygun fiyatlar, her dönem kampanyalar

+Kişiye ve yaşa uygun olarak hazırlanan müfredat

+Haftanın 7 günü, uygun vakitlerinize göre ayarlanan ders saatleri

+Sosyal, bol etkinlikli, sanat dolu bir ortam

Piyano Kursu İzmir Narlıdere İle Öğretirken Eğlendiren Piyano Dersleri

Piyano; asaletiyle, sesiyle insanı kendine hayran bırakan bir müzik aletidir. Ona bakınca gözleri parlayan çocuklar, hep çalmak isterdim diyen yetişkinler her gün sanat merkezimizden gelip geçmekteler. Büyükten küçüğe her yaştan insanın gönlüne taht kuran bu enstrümanı çalmak sandığınız kadar zor ya da ulaşılamaz değil.

Günümüzde piyano, her yaş grubu tarafından ilgi gören, öğrenilmek istenen popüler bir müzik aletidir. Sabit perdeli olması, entonasyon (tonlama) zorluğu yaşamadan müzik eğitimi verilmeye en uygun enstrümanlardan biri olmasını sağlar. Hem kadın (tiz) hem erkek (pes) seslerini verebilir, geniş bir ses aralığına sahiptir. Piyano başlangıç müzik eğitimi için en uygun müzik aletlerinin başında gelir.

Piyano çalmayı öğrenmek için bir kurs arayışındasınız ve İzmir’in en uygun ve en iyi piyano kursunu arıyorsunuz. Biz de size rehberlik etmesi umuduyla öğrencilerimizin piyano öğretmenlerimize en çok sorduğu soruları ve yanıtlarını derledik.

 • Piyano çalmaya başlamak için evimde piyanom olmasına gerek var mı?
 • Piyano çalmak diğer müzik aletlerine göre zor mudur?
 • Ne kadar sürede parça çalarım?
 • İzmir’de piyano kursu fiyatları ne kadar? İzmir piyano kursu ücretleri pahalı mı?
 • Sıfır ve ikinci el piyano fiyatları ne kadar? Piyano başlangıç için ne almalı?
 • Piyano çalmaya kaç yaşında başlanmalı? Üst yaş sınırı nedir?
 • Çocuklarda piyano derslerinin yararı nedir?
 • Yetişkinler için piyano kursu var mı?

Tüm bu soruların ve daha fazlasının cevaplarını tek bir yazıda topladık, aklına takılan tüm soruların cevabı bu yazıda; https://luvisanat.com/muzik-kursu/piyano-kursu/

Narlıdere piyano kursu olarak İzmir’in en iyi piyano eğitmenleri ile her yaşa uygun olarak hazırlanmış piyano metotları kullanarak eğitim veriyoruz. Yazımızın devamında neden piyano eğitimi almalıyım? Çocuğuma piyano dersi aldırmamın yararları neler? Müzik eğitimi almaya başlamak için piyano uygun mudur? gibi soruların yanıtını bulacaksınız.

Piyano Eğitiminin Bilinmeyenleri: Gelişime Katkısı, Psikolojiye Faydası Ve Çok Daha Fazlası

Piyano çalmayı öğrenmek, 4 yaşından itibaren her yaşta keşfedilmesi gereken bir yeti olmalıdır. Piyanonun beyin gelişimine etkileri, davranış ve gelişim psikolojisi ile ilgilenen psikiyatristler, pedagoglar ve bilim adamları tarafından deneyler yapılarak bilimsel olarak keşfediliyor. Dışarda oyun oynamayan, oyuncaklar yerine tablet ve telefonu tercih eden bir neslin yetiştiği bir gerçek. Ve bu da el becerisinin, el-göz-kol koordinasyonun gelişmediği bir toplumun gelecekte bizi beklediğini gösteriyor. Çocukların gelişimine katabileceğimiz en büyük şey bir müzik aleti çalabilmelerinden geçiyor.

Çağımızda konsantrasyonu çabuk dağılan, çabuk sıkılan ve çabuk öfkelenen çocukların artması sadece ebeveynlerin değil bütün toplumun endişelenmesi gereken bir durum. Çocuklarımıza verebileceğimiz en güzel miras onları sanat ve gerçek oyun ile iç içe büyümelerini sağlamak, yeteneklerini iyi gözlemlemek ve doğru yönlendirmek olacaktır.

çocuk-piyano-eğitimi

Piyano Çalmanın Çocuk Gelişimine Etkisi:

 • Piyano çalan, müzikle iç içe olan çocuklar diğer çocuklara göre kendilerini daha iyi ifade edebilirler. Özellikle erken ergenlik dönemindeki çocuklarda duygusal olarak yardımcı görevi görür, özgüveni yüksek bireyler olmalarına katkı sağlar. Müziğin birleştirici gücü ile sosyalleşmeye katkı sağlar.
Einstein-ve-kemanı

Einstein-ve-kemanı

 • Ünlü fizikçi Albert Einstein aynı zamanda çok iyi bir keman ustasıydı. Ve boş zamanlarında müzisyen arkadaşları ile oda müziği geceleri düzenlerdi. Müzik eğitiminin yararı üzerine şu sözleri ilgi çekicidir; “Devinimin optiğini önsezimle buldum. Bu önsezinin temelini oluşturan itici güç müziktir. Ailem, altı yaşımdan itibaren keman öğrenmemi sağladı. Benim keşfim, müziksel algının bir sonucudur.”
 • Zihinsel gelişimin en yüksek olduğu dönem olan 0-8 yaş arası, çocukların yeteneklerini geliştirmek için en doğru zamandır. 4-8 yaş arasında başlanan piyano eğitimi ilerde matematik ve fen ilimlerinde başarı oranını %70 arttırmaktadır*. (*1997 yılında Amerikalı iki bilim insanı olan Fizikçi Gordon Shaw ve Psikolog Frances Rauscher 78 çocuğu 12 yaşına kadar inceledi. Araştırmada piyano dersi alan çocukların matematik ve fen notları daha yüksekti.)
 • Piyano çalmak sinir sistemindeki sinaps denilen bağlantı noktalarını arttırır. Bu durum ince motor becerilerini geliştirir. El-göz-kol-bacak koordinasyonunu arttırır.
 • Bilgiyi analiz etme, sentezleme ve değerlendirme becerisini geliştirir. Çocukların ve gençlerin okul yaşamlarında ilerde de iş ve akademik yaşamlarında artı değer kazanmalarını sağlar.
 • Piyano çalmak hafızayı güçlendirir, görme ve duyma yetilerini geliştirir, dikkat eksikliğini ve hiperaktiviteyi azaltır. Ayrıca okul öncesi dönemde piyano dersi alan çocukların daha hızlı bir şekilde okuma-yazma öğrendiği keşfedilmiştir. Beyindeki dil ve müzik merkezlerinin benzer çalışma yapısı sayesinde piyano eğitimi alan çocuklarda birden fazla yabancı dil öğrenme yetisini kolaylaştırır.

Anne karnındayken dinletilen müziğin bebeğin ruhsal ve bedensel gelişimi için onlarca olumlu katkısı varken çocuklarımızı fiilen bir müzik aletiyle tanıştırmak kadar güzel bir şey yok.

Piyano Çalmak Psikolojimizi Etkiler Mi?

Müzik, insanlığın başlangıç döneminden itibaren hayatımızda var olan bir kavram. Antik dönemlerden günümüze kadar müzikle tedavi yolları uygulanmış, psikolojik olarak rehabilite etkisi kanıtlanmıştır.

piyano-tuşları

 • Piyano çalmak günlük hayatın stresinden uzaklaştırır, dinlendirir.
 • Piyano çalmayı öğrenmek sabır isteyen bir süreçtir ve sabretmeyi öğretir. Bu durum öfke patlamalarını ve şiddet eğilimini azaltır.
 • Dikkat eksikliği ve hiperaktivitesi olan bireylerde dikkatin toplanmasına yardımcı olur, bireyin daha uzun süre bir şeye odaklanabilmesini sağlar.
 • Ruhsal rahatlama yaratacağı için anksiyete, panik atak, depresyon gibi hastalıkların hafiflemesine yardımcı olur.
 • Sosyalleşmeyi kolaylaştırır, dışa vurumu sağlar ve öz güveni arttırır.

Tüm bu bilgiler ışığında Narlıdere piyano kursu İzmir’ e ulaşmak çok kolay. 0531 943 4732 numaralı telefonumuzdan ilgilimize ulaşabilir, WhatsApp’tan mesaj yollayarak piyano ders fiyatları ve daha fazlası hakkında bilgi alabilirsiniz.

Piyano kursu İzmir Balçova semtinde müzik eğitimi arayanlar da bize çok kolay ulaşabilirsiniz. Ücretsiz deneme dersi için 0531 943 4732 numaralı telefonumuzu aramanız veya mesaj atmanız yeterli.