resim-kursu-izmir-narlıdereİzmir resim kursu hayal gücünün tuvalle birleştiği noktada seni bekliyor. Eğlenceli resim atölyesi; profesyonel eğitmenleri, İzmir’in her yerinden kolaylıkla ulaşabileceğin konumu ve sanatla iç içe olabileceğin ev sıcaklığında ortamı ile sizi bekliyor.

 • Karakalem çizim,
 • Sulu boya resim,
 • Yağlı boya resim,
 • Akrilik boya kursları ile resim kursu İzmir‘de kendine uygun eğitimi kolaylıkla bulabilirsin.

Uzun süredir resim kursuna gitmek, kısa zamanda resim çizimi, resim boyama gibi resim çalışmaları ile kendinizi geliştirmek istiyorsunuz. Fakat hem resim kursu fiyatlarını bütçenize uygun bulamıyor hem de kendinizde o cesareti bulamıyorsanız,  Luvi Sanat’ta uygun resim dersleri fiyatları ile sanatın her dalını seven ve çevresindeki insanlara da bunu aşılayan, dostluk dolu muhabbet dolu bir ortam bulacaksınız.

Resim yapmayı öğrenmek için iki farklı sebebiniz olabilir. Hobi amaçlı ya da güzel sanatlar fakültelerine hazırlık için resim kursu arıyor olabilirsiniz. Bütün ihtiyaçlarınıza çözüm bulan en uygun pedagojik müfredatı resim atölyemizde bulabilirsiniz.

Yetişkinler için resim kursu, çocuklar için resim kursu ve yetenek sınavlarına hazırlık resim kursu sınıflarımız siz sanatseverleri bekliyor.

Bize ulaşmak ve randevu almak için 0531 943 4732 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.

Resim Kursu İzmir Narlıdere Tuval İle Yeteneğinizi Buluşturuyor

İlkokulda sınıfın en iyi resim yapan öğrencisi ya da resim dersinden 1 alan öğrenci olun, Luvi Sanat ’ta sınır yok, kural yok çünkü sanat sınır ve kural tanımaz. “Ben resim çizemem” demeyin. Neler yapabileceğinizi  göstermek için sizden bir fırsat istiyoruz, içinizdeki yetenekli kişiyi dışarı çıkartmak için daha fazla gecikmeyin.

 • Yetişkinler için resim kursu içeriği nedir? 

Yetişkin resim derslerimiz hobi amaçlı çizim ve güzel sanatlar liseleri ve üniversitelerinin yetenek sınavlarına hazırlık olarak 2 farklı müfredat ile gerçekleşir.

Hobi amaçlı resim eğitimimiz ve yetenek sınavlarına öğrenci yetiştirmek için verdiğimiz eğitim “karakalem çizim” eğitimi başlar. Karakalem eğitimi öğrencilerin resmin temelini öğrenmeleri ve resim yeteneklerini geliştirmeleri için önemli bir rol oynar. Hobi amaçlı derslerde karakalem eğitimi yaklaşık 2.5 ila 3 ay arasında sürer. Tabii ki öğrencinin yatkınlığı, verilen çizimleri doğru çizmesi ve verilen egzersiz eskizlerini eksiksiz tamamlamasına bağlıdır. Böylece kısa zamanda resim çizmenin inceliklerini öğrenebilen öğrencilerimiz yağlı boya tuval, sulu boya, akrilik gibi çalışmalara geçiş yapabilirler.

Yetenek sınavlarına hazırlık resim eğitimimiz ise karakalem yoğunluklu bir müfredat içerir. Hazırlık öğrencilerine tavsiyemiz sınavlara en geç 9-10 ay kala eğitim almaya başlamalarıdır. Sınavlarda kompozisyonlar karakalem çizimi olarak istendiği için atölyemizde resim sanatının en derinine inerek “sıfırdan resim nasıl çizilir?” öğretilir.

Karakalem eğitimimizde perspektif, oran-orantı, alan derinliği, çizgi ve tarama gibi konuları kompozisyonlar oluşturarak desen, obje, kumaş, doğa gibi bileşenleri birleştirerek baştan sona çizebilmeyi öğrenirsiniz.

 • Çocuklar için resim kursu içeriği nedir? Çocuklara resim derslerinin yararları nelerdir?

Çocuklar için resim derslerimiz, yaş gruplarına göre birbirine uygun gruplarla çocukların seveceği materyaller ile onların hayal güçlerini canlandıracak çalışmalarla gerçekleşiyor.

Çocukların sanatı ve sanatçıları tanıyabileceği, çeşitli resim malzemeleri ve etkinlikler ile ufuklarının açılacağı, renkleri,renk karışımlarını, doğayı, insanı ve çevrelerini daha iyi tanıyabilecekleri, anlayabilecekleri çalışmalar ile çocuklar için resim kursu içeriğimiz gün geçtikçe genişleyen ve kendini yenileyen müfredata sahiptir.

Çocuklar için resim derslerinin faydaları;

 • ince motor becerilerinin gelişmesini ve el-göz-beyin koordinasyonunun artmasını sağlar,
 • dikkat bozukluğunu önler, hiperaktivitenin tedavisine yardımcıdır, konsantrasyonu geliştirir,
 • içinde yaşadıkları Dünya’nın farkına varırlar ve hayal güçleri gelişir,
 • kendi yaş grupları içinde yaratımın zevki ile sosyalleşir, öz güvenin artmasına yardımcı olur.

İzmir’in en yenilikçi resim dersleri ile kalıpların dışına çıkın!

Resim yapmak; bazen kelimelere ihtiyaç duymadan kendini ifade etmek, bazen de renklerin gizemli dünyasına kapı aralamaktır. Herkes için resim yapmanın anlamı ve amacı farklıdır. Kimi yeteneğini sergilemek ister, kimi hayalindekileri resmederek aktarmak ister. Hayal gücünün, düşüncelerin ve kişinin hissettiklerinin sınırı yoktur. Soyut olan düşünceler resim ile somutlaşır. Her sanat dalında olduğu gibi kabiliyetin istek ve teknikle birleşmesi gerekir.

Resim yapmanın doğuştan gelen bir yetenek olduğu düşünülür ve çoğu kişi resim yapmak istediği halde kabiliyeti olmadığı gerekçesi ile vazgeçer. Resim yapabilmek için her şeyden önce istek gerekir. Eğer resim yapmayı istiyorsanız, bu isteğinizi biraz teknikle pekiştirdiğiniz takdirde harika resimler yapabilirsiniz. Bunun için; resim yapma isteğinizi, bir resim atölyesinde ya da resim kursunda eğitim alarak teknik ile birleştirmeniz gerekir.

Resim kursunda size ders verecek olan resim öğretmenimiz, herkesin istedikten sonra resim yapabileceğini bilir. Bu yüzden teknik bilgileri size verirken aynı zamanda resim beceriniz ile de birebir ilgilenir. Sanat Merkezimizde grup olarak eğitim alabileceğiniz gibi, özel olarak birebir ders alma imkanınız da vardır.

Luvi Sanat İzmir resim kursu ile tanışmadan önce aklınızda birçok soru işareti oluşmuş olabilir;

 • Resim kursu fiyatları ne kadar?
 • 40 yaşında resim kursuna başlanır mı?
 • Bugüne kadar en fazla cin ali çizdim başarabilir miyim?
 • Çocuklar için resim kursu veriyor musunuz?
 • Resim dersleri için gereken ekipman kursunuzda var mı?
 • Karakalem çalışarak mı başlanıyor yoksa doğrudan yağlı boya yapabilir miyim?

gibi sorular ve daha fazlasını ücretsiz deneme resim dersi imkanı ile deneyimli hocalarımıza sorabilir, aklınızdaki bütün soru işaretleri çözümlenerek resim eğitimine başlayabilirsiniz. Buraya tıklayarak bize ulaşabilir, ücretsiz deneme dersi için hemen randevu alabilirsiniz.

Resim Eğitimi Konusunda Sık Sorulan Sorular

Hepimiz yeni bir şey öğrenmeye başlarken önce merak ederiz sonrasında da kafamızda bazı soru işaretleri belirir. Hayatın her alanına duyduğumuz ilgi de böyle değil midir? Sizlere iyi bir rehber olması amacıyla yazdığımız bu yazıda resim kursuna dair en sık sorulan soruları sizler için derledik.

Resim Kursu İzmir

 • Resim Eğitiminde Sanat Merkezinin Önemi Nedir?

Sanat atölyeleri sizin ister hobi olarak yapmak istediğiniz, ister ileriye dönük olarak sanatçısı olmayı istediğiniz sanat dalındaki hayallerinizi gerçekleştirmeniz için size yardım eder. Eğitmenlerimiz size her konuda yardım edebilecek ve size en iyi eğitimi verecek şekilde eğitimli ve tecrübelidirler.


 • Eğitim Almak İçin Kaç Yaşında Olmak Gerekir?

Resim dersi alabilmek için yaş sınırı bulunmaz, 5 yaşından itibaren her yaş ve seviyeye uygun eğitim verilebilir.


 • Resim Eğitimi Sırasında Neleri Öğrenirim?

Kursumuzda resim tekniklerini, resim türlerini, resim malzemelerini ve tüm resim bilgisini gün gün detaylı bir şekilde öğrenirsiniz.


 • Resim Kursu Ücretleri Ne Kadardır?

Resim derslerimiz haftada 2 saat ayda toplam 8 saattir. Dersler birebir işlenmektedir. Fiyat hakkında ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.


 • Kurs Programı Nasıl İlerler?
 1. Başlangıçta nesnelere bakarak çizimler yapmanız sağlanır. Temel desen eğitimi adı verilen bu başlangıç dersi ile önce tek bir obje üzerinde çalışılır.
 2. Kişinin objeye bakarak kağıda aktarması sağlanır. Bu metot ile kişinin çizgilerinin ve perspektif algısının gelişmesi hedeflenir.
 3. Obje sayısı arttırılarak, farklı resim boyaları ile çalışmalara devam edilir.
 4. Çizgisel olarak yapılan bu çalışmalar kara kalem, mürekkep, sulu boya ve guaj boya tekniği ile ayrı ayrı yapılır.
 5. Temel desen eğitimlerinin sonunda resimde model, ışık ve gölge kavramlarının önemini kavramış olursunuz.
 6. Portre çalışmalarından önce anatomi eğitimi ile insan vücudunu tanırsınız. Canlı model üzerinde çizimler yaparak, insan anatomisini öğrenirsiniz.
 7. Konuya göre ve malzemeye göre resim türlerini ayrıntılı olarak öğrenirsiniz. Önceleri sadece bakarak çizimler yaparsınız, böylelikle resim tekniğini öğrenirsiniz. Sonra imgesel yani hayalden çizim eğitimi ile resim kabiliyetinizi açığa çıkarırsınız.

 • Eğitimi Tamamladığımda Ne Olacak?

Resim eğitiminizi tamamladığınızda tüm resim türlerini, dilediğiniz resim boyası ile kolaylıkla çizebileceksiniz. Kimi zaman tuvalinizi ve yağlı boyanızı alıp manzara resimleri, kimi zaman karakalem ile portre çalışmaları yapabileceksiniz.

Kurs süresince yaptığınız resimlere bakarak resim kabiliyetinizin kısa sürede ne kadar uzun mesafe kat ettiğini göreceksiniz. Ayrıca Güzel Sanatlar Fakültesi’nin yetenek sınavlarına girip, yeterli puanı almak istiyorsanız, resim kurslarının yetenek sınavlarına hazırlık programlarına katılarak, profesyonel resim eğitimi alabilirsiniz.Resim yeteneğinizin farkına varın, hayallerinizden ve ideallerinizden vazgeçmek zorunda kalmayın.


 • Resim Kursuna Nasıl Ulaşabilirim?

Resim kursumuz Narlıdere’de merkezi bir konumda bulunmaktadır.

Seferihisar, Urla, Güzelbahçe, Sahilevleri, Çeşme, Balçova, Konak, Güzelyalı, Göztepe, Karabağlar, Buca, Gaziemir gibi semtlerden de oldukça kolay bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Hatta güzel bir vapur gezisi ve otobüs aktarması ile Karşıyaka, Bostanlı gibi semtlerden de ulaşım oldukça keyifli ve kolay.


Luvi Sanat’ı aşağıda daha iyi tanıyabilirsiniz;

 • Kişinin istek ve yeteneğine özel olarak hazırlanmış ders programı
 • Her yaşa uygun eğitim
 • Resim atölyesi bütün ihtiyaçları barındıracak şekilde tasarlanmıştır. Malzeme ve ekipman ihtiyacınızı kursumuzda bulabilirsiniz.
 • Ders dışında gelip etüt  yapma imkanı
 • Sıcak ve eğlenceli bir ortam
 • Uygun fiyat
 • İster grup ister bireysel özel ders seçeneği
 • Resim eğitimi sonunda verilen katılım sertifikası
 • Kolay ulaşım, merkezi bir konum.

 Ücretsiz deneme dersi randevusu için 0531 943 47 32 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilirsiniz.