Saksafon Kursu İzmir Narlıdere bünyesinde alto saksafon kursu ve tenor saksafon kursu verilmektedir. Kendine has özellikleri ile müzik dünyasında bambaşka bir yere sahip olan saksafon özellikle Jazz müzik ile uğraşan kişilerin öğrenmek istediği bir üflemeli çalgıdır.

Siz de saksafonla ilgili aklınıza takılan tüm sorular için ücretsiz saksafon deneme derslerimize katılabilirsiniz.

Ayrıntılı bilgi almak veya kayıt olmak isterseniz bir telefon uzağınızdayız. 0531 943 47 32

İzmir Saksafon Kursu ‘nda dersler sırasında kullanılmak üzere saksafonlar bulunmaktadır, saksafon dersi almaya başlamak için hemen bir saksafon sahibi olmanız gerekmemektedir. Siz de kısa sürede saksafonla dersi alarak sevdiğiniz şarkıları çalmayı öğrenmek istiyorsanız Sanat Merkezimizi arayıp konuyla ilgili bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Saksafon Kursu İzmir Narlıdere’de Öğrenme Garantili Dersler

saksafon-kursu-izmir-narlıdere

Uzaktan bakıldığında, çalması oldukça zor bir iş gibi görünse de iyi bir eğitim sayesinde bu zorlukları aştığınızı görebilirsiniz.

Müzikte başarılı olabilmek için çok çalışmak ve düzenli pratik yapmak şarttır. Başta bıktırıcı gibi görünen noktalar daha sonra sizlerin daha iyi bir müzisyen olabilmenize yardımcı olacak olan basamaklardır.

Saksafon çalmak belli bir süre ve uğraş ister ancak yeterli pratik ve elbette konusunda uzman bir öğretmenle belli bir süre sonra başarıya ulaşmanız da mümkündür. Çoğu kişi saksafon dersi almanın ve saksafon ile uğraşmanın pahalı bir etkinlik olduğunu düşünür. Bu doğru değildir. Kursumuz katılımcının istemesi ile gerçekleşir ve bu yüzden sizin ilginizi çekecek şarkıları çalabilmeniz için gerekli eğitim sonuna kadar verilir.

“Uygun fiyatlarla karşılaşacağınız eğitim merkezinde saksafon kursu haricinde birçok farklı enstrüman dersleri de verilmektedir. Şan kursundan enstrüman kurslarına, resim kursundan fotoğrafçılık kursuna kadar sanata dair her konu işlenmeye çalışılmakta ve yaş gözetmeksizin herkese uyan bir ders programı ile katılım sağlanmaktadır.

İşinde son derece bilgili, tecrübeli ve usta öğretmenler sayesinde kurs almak isteyen kişilerin hem maddi hem de manevi yönden tatmin olmaları, eğitim kurumunun devamlılığı için son derece büyük önem taşımaktadır. Eğitim kurumumuz gelecek nesiller için ustalar yetiştirmekten gurur duymaktadır.”

Saksafon Kursu İle İlgili Sorular

saksafon kursu izmirDers Programı Nasıldır?

Eğitim merkezinde görev alan saksafon öğretmeniniz sizlere doğru tuşelere basmayı ve çıkan sesleri algılamanızı kuvvetlendirecek alıştırmalar vermeyi ders programının içeriğinde bulundurur.

Bu sayede ileri seviyelere geçmeniz daha hızlı ve rahat bir şekilde olur. Teknik beceri kısmını kavrayıp, saksafon çalmanın inceliklerini öğrendikçe, istediğiniz tür müziğe göre parça seçimi yapabilmeniz sağlanır. Bu eğitim kurumunda sizlerin istedikleri çok önemlidir ve müfredat programı ile birlikte sizlerin kendinizi geliştirmeniz ve bunu severek yapmanız için de seçenekler geniş tutulur.


Eğitmenler Hakkında Bilgi Alabilir Miyim?

Eğitim kurumunda verilen saksafon kursu da konusunda uzman eğitimciler tarafından verilmektedir.


Dersler Nasıl İşlenmektedir?

Uzun yıllar müzikle uğraşmış ve saksafon ile haşır neşir olmuş eğitmenler, kursiyerlere ilk önce doğru üfleme teknikleri hakkında ayrıntılı bilgi vermektedirler. Bu zorluğun üstesinden beraber geleceğiniz deneyimli öğretmenleriniz sayesinde kısa bir zaman sonra üfleme tekniğini kapacak ve saksafonu öğrenme aşamalarına geçeceksiniz. Unutmayın ki irade, istek ve azim kursiyerlerde aranan en büyük özelliklerdendir.


Yetenek Gerekli Midir?

Her müzik aleti çalabilmek elbette yetenek ve müzik kulağı ister. Bununla birlikte düzenli çalışmadan istediğiniz kadar yeteneğiniz olsun, arzu edilen sonuca ulaşmanız güçleşir. Eğitim merkezinde sizlere aşılanan en önemli şey isteğinizi ve azminizi kaybetmemenizdir.

Eğitmenleriniz size öncelikle saksafonun bölümleri hakkında aydınlatıcı bilgiler vererek, bu enstrümana nasıl temizlik ve bakım yapılacağını anlatır. Sonrasında da aşamalarla teknik çalma şekilleri gösterilir. Saksafon tutuşunuzdan, üfleme tekniğine, saksafon kayışını nasıl tutacağınızdan nota çıkarmanıza kadar ihtiyacınız olan her bilgi sizleri sıkmadan ancak belli bir disiplin çerçevesinde verilir.


Saksafon Fiyatları Nasıldır?

Saksafonlar da her enstrümanda olduğu gibi farklı kalitelerde farklı fiyatlara satılmaktadır. Sanat Merkezimizde enstrüman satışı vardır. Eğitmeninizle konuşup bütçenize en uygun saksafonu alabilirsiniz.


Nasıl Ulaşabilirim?

Saksafon Kursu İzmir Narlıdere’de bulunur, Balçova, Gaziemir, Güzelbahçe, SeferihisarKarabağlar, Hatay, Urla ve Çeşme semtlerinden kolayca ulaşılabilecek bir noktadadır.


Saksafon kursu İzmir Narlıdere hakkında bilgi almak veya aklınızdaki diğer soruların cevabını duymak isterseniz bize mail yoluyla ya da telefonla ulaşabilirsiniz.