Şan Dersi İzmir | Sesinin Güzelliğine Güzellik Katacak

Şan Dersi İzmir İle Sesinize İnanamayacaksınız

Şan Dersi İzmir  kişiye özel olarak hazırlanan ders programları sayesinde her seviyeden bireye kaliteli bir ses eğitimi hizmeti sunuyor. Şan dersi İzmir ile sesinizi güzelleştirecek, stresinizi atacak, ses terapisi ile ses tellerinizdeki sorunlardan kurtulacaksınız.

Şan dersleri ve ses eğitimi hakkında aradığınız her türlü bilgiye İzmir şan dersi hocalarımızın hazırladığı bu yazı ile ulaşacaksınız.

Narlıdere, Balçova, Üçkuyular, Sahilevleri, Güzelbahçe, Urla gibi bölgelerden profesyonel şan dersi almak isteyenler için ulaşım çok kolay ve zahmetsiz.


+Uygun fiyatlı şan eğitimi ve ses terapisi

+İzmir’de şan dersi veren en iyi konservatuvarlı hocalar

+Ücretsiz deneme dersi avantajı

+Esnek şan dersi saat ve günleri sadece Luvi sanat merkezi Şan kursu İzmir Narlıdere’de.


Sesim güzel ama doğru şekilde şarkı söylemek istiyorum; Profesyonel olarak şarkı söylemek, doğru bir ses eğitimi almak istiyorum diyorsanız eğer İzmir’de en iyi şan dersi veren yerlerden biri olarak tercih edilen Luvi sanat merkezi ile kısa zamanda en iyi sonucu alacaksınız.

Aklınızda hiçbir soru işareti kalmasın istedik, bu yüzden Şan kursu hakkında bize en çok sorulan soruları derledik ve aşağıda cevaplandırdık.

 • Şan dersi ne demek?
 • Şan eğitimi kaç yaşında başlar?
 • Herkes şan dersi alabilir mi? Şan dersi almak için sesimin güzel olmasına gerek var mı?
 • Şan dersi fiyatları nedir?İzmir’de şan dersi fiyatları nasıl?
 • Şan eğitiminde neler öğrenilmektedir, neleri kapsar?
 • Güzel şarkı söylemeye ne kadar zaman sonra başlarım?

Şan dersi ne demek?

 • Kişinin sesini doğru kullanabilmesini ve doğru teknikler ile diyafram nefesini kullanarak şarkı söyleyebilmesini amaçlayan eğitimlere şan dersi denir.
 • Şan kelimesi Türkçemize Fransızca “chant” kelimesinden geçmiştir. Anlam olarak “dayanıklılık kazandırmak amacıyla sesi işlemek yetiştirmek” olarak kullanılır.
 • Şan eğitimi, ses tellerinin eğitilerek hem konuşurken hem de şarkı söylerken sesimizi bilinçli olarak kullanmamızı hedefler.
 • Şan dersleri; ağız, dil, dudak, gırtlak, ses telleri, sinüs boşlukları, diyafram, akciğer, karın boşluğu gibi bölgelerimizi ve organlarımızı doğru ve etkili ses çıkarabilmek için eğitilmeyi kapsar.

Şan eğitimi kaç yaşında başlar?

 Şan eğitimi 10-12 yaşından itibaren verilmeye başlanabilir. Üst yaş sınırı ise yoktur. Hobi amaçlı ya da mesleki açıdan kendisine değer katmak isteyen her birey her yaşta ses eğitimi alabilir. Müzik okullarına hazırlık amaçlı şan eğitimimiz 10-25 yaş arasındaki her öğrenciye hedeflerine yönelik olarak verilmektedir.

Sesinizi güzel bulmuyorsunuz ya da kendinize güvenmiyorsunuz ama şarkı söylemeyi çok seviyorsanız, güzel şarkı söylemenin tek yolu doğru bir şan eğitiminden geçiyor.

 Herkes şan eğitimi alabilir mi? Sesimin güzel olması şart mı?

Herkes şarkı söyleyebilir fakat doğru ve güzel şarkı söyleyemezler. Diğerlerine sesinizle bir fark atmak istiyorsanız bunun yolu şan eğitiminden geçer. Ses güzelliği doğuştan gelen bir özellik olsa da, şarkı söylemek sonradan öğrenilen bir kazanımdır. Her sanat dalında olduğu gibi şarkı söylerken de; kabiliyet ve tekniğin birleşmesi gerekir.

 Şan dersi ne işe yarar?

Sadece doğru şarkı söylemek isteyen biri için değil, müziğin herhangi bir dalı ile ilgilenen ve doğru konuşmayı amaçlayan herkesin şan kursu alması gerekir.

 • Çünkü şan eğitimi; sadece şarkı söylemek için değil, sesi doğru kullanıp, diyafram nefesi ile doğru nefes almayı öğrenmek için hatta mesleğiniz gereği topluluğa hitap ediyorsanız, doğru ve etkili hitabet için de öğrenilmesi gereken bir aktivitedir.
 • Göz önünde bulunan müzisyen, hatip, sunucu, tiyatro ve sahne sanatçılarının yanı sıra günümüzde birçok kişi stres atmak, doğru nefes almak, hitabeti güçlendirmek, şarkı söylemek ve rahatlamak için şan eğitimi almaktadır.

“Eğitimimiz tıpkı bir enstrüman dersi almak gibidir. Düzenli olarak her gün ses çalışmanız gerekir. Şan dersleri ile sesinizi bilinçli olarak kullanmaya başlarsınız. Nefesinizi doğru almaya ve sesinizi şuurlu olarak kullanmaya başladıktan sonra, şan dersleri piyano başında şan eğitmeni eşliğinde devam eder.

Bu süreç hem öğrenci hem de öğretici için sabır gerektirir. Ses geliştirme egzersizleri ve doğru nefes alma teknikleri ile kısa zamanda çok yol kat edersiniz. Eğitim alırken aynı zamanda müzik kulağınız da gelişir. Ders ile öncelikle sesinizi tanırsınız, sesinizde bulunan eksikleri fark edersiniz ve düzeltmek için çaba gösterirsiniz.”

Şan Dersi İzmir Fiyatları Nedir? İzmir’de şan dersi ücretleri ne kadar?

Şan dersi İzmir fiyatları şan eğitimi veren kurumlara ve hocalara göre farklılık gösterebilir fakat takriben ders saati 50 TL’den başlar diyebiliriz. Saati 100-150 tl’ye kadar değişiklik gösterebilir.

Şan kursu İzmir Narlıdere ders fiyatları ise sabit fiyattır, kişiye ve hocaya göre değişmez. İzmir’in en iyi şan eğitimini en iyi fiyat garantisi ile alacağınız yer Luvi Sanat Merkezi’nden fiyatlarımızı öğrenmek ve ücretsiz deneme dersi almak için lütfen 0531 943 4732 numaralı telefonumuzu arayın ya da mesaj atın.

Şan Eğitiminde Ne Öğretilir? Şan dersleri nasıl olur?

 • Şan eğitiminde neler öğretilir? Şan dersi nasıl çalışılır? Şan dersi nasıl olur? gibi konulara içtenlikle cevap veren şan dersi İzmir hocalarımız, şan dersi başlangıç kısmında doğru nefes almanın temeli olan diyafram nefesinin nasıl alındığını gösterirler.
 • Doğru nefes teknikleri ile sesi doğru bir şekilde kullanırken; aynı zamanda kelimelerin telaffuzunun, harflerin çıkış yerlerinin ve dudak hareketlerinin doğru konumlanmasını da öğreneceksiniz.
 • Doğru nefes alma yerleştikten ve artık zorlanmadan diyafram nefesi almaya başladıktan sonra ses egzersizlerine geçilir. Ses açma egzersizleri ve ses ısıtma egzersizleri ile ses tellerinizi şarkı söylemek için hazırlamayı öğrenirsiniz.
 • Doğru duruş ve postür düzeltme çalışmaları yapılır çünkü doğru ses çıkışı için vücudun doğru ve dik durması önemlidir.
 • Ses tonunuz bu aşamada çok önemlidir. Normal ses tonunuz sesinizin temelidir. Sesinizde orta tonların sağlam olması gerekir. Çünkü tiz ve bas sesler, orta tonların üzerine inşa edilir. Normal ses tonunuzu hocamız ile birlikte keşfedeceksiniz.
 • Orta ses, göğüs ve kafa seslerinin belirlenmesi ve doğru rezonansı bulma çalışmaları yapılır.
 • Artikülasyon bozukluğunu düzeltme amaçlı egzersizler ve stil analizi dersler kapsamında öğretilmektedir.

Şan dersi egzersizleri dersler sırasında olduğu gibi ödev olarak evde çalışmanız için de verilir. Bu çalışmaları ders haricinde yapmanız oldukça kısa sürede çok yol kat etmenizi sağlar.

Güzel şarkı söylemeye ne zaman başlarım? Şan eğitimi ne kadar sürer?

Şan eğitimi diğer tüm müzik aleti derslerinde olduğu gibi sonu olmayan bir süreçtir. Profesyonel ses sanatçıları, opera sanatçıları ileri yaşlara dek şan eğitimi almaya devam ederler. Opera bölümüne hazırlık için şan eğitimi almak isteyen bir öğrenci en az 8 ay eğitim almalıdır. Fakat hobi amaçlı ses eğitimi için temel şan derslerimiz 3 aylık bir süreci kapsamaktadır.

Şan Dersi İzmir’e nasıl gelebilirim?

Luvi Sanat Merkezi İzmir Narlıdere’de bulunmaktadır. İzmir’in en işlek caddesi olan Mithatpaşa caddesi üzerinde bulunan şan dersi İzmir’e ayrıca Balçova, Güzelbahçe, Sahilevleri, Seferihisar, Urla, Çeşmealtı, Yelki’den de tek bir toplu taşıma aracı ile kolaylıkla gelebilirsiniz.

 • Şan dersi İzmir Balçova araması ile bize ulaştıysanız eğer bize kolaylıkla ulaşabilir, hayallerinize kavuşabilirsiniz.

Ben farklı bir şehirde yaşıyorum ya da yurt dışındayım diyorsanız online şan kursu seçeneğimizin olduğunu da belirtmek isteriz. Oldukça kolay ve pratik bir şekilde işlenen online dersler ile Luvi Sanat şan kursu İzmir ‘in mükemmel eğitiminden mahrum kalmayacaksınız.

 

Ayrıntılı bilgi için bize 0531 943 4732 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.