Tiyatro Kursu İzmir Narlıdere, size tiyatronun bir çok farklı alanında son derece kaliteli bir eğitimi, en eğlenceli şekilde ve en uygun fiyatla sunuyor!

Ücretsiz deneme derslerine gelerek derslerin işleyişine tanık olabilir, çok daha ayrıntılı bilgiye sahip olabilirsiniz.

Detaylı bilgi almak ya da kursa başlamak isterseniz arayabilirsiniz. 0531 943 47 32

İzmir Tiyatro Kursu olarak her yaştan birey için eğitimler vermekteyiz, daha fazla ertelemeden siz de bugün bir adım atabilirsiniz!

Tiyatro Kursu İzmir Narlıdere İle Doğaçlama, Temel Oyunculuk, Yaratıcı Drama Ve Çok Daha Fazlası

Sanat gündelik yaşamın bir parçasıdır. Çok çeşitli türleri olan sanatın, ülkemizde en çok sevilen kollarından biri de sahne sanatlarıdır. Sahne sanatı denildiğinde aklımıza ilk gelen sanat kesinlikle tiyatrodur. İzmir’de tiyatro kursu ararsanız da en iyi eğitimi veren kurumların başında Luvi Sanat gelmektedir.

tiyatro-sahnesi

Tiyatro bölümlerinin sınavlarına hazırlık eğitimleri de verilmektedir.

Tiyatro; insanı, insanla anlatma sanatıdır. İnsanlar tarafından çok sevilen tiyatro sanatının en belirgin özelliklerinden biri topluma ayna tutmasıdır. Özellikle eğlenirken öğretmesi sebebi ile büyük kesimler tarafından benimsenmiş, çok sevilmiştir.

Tiyatro çok dikkat isteyen bir iştir. Hem izlemesinin, hem de oynamasının belli prensipleri vardır. Özellikle de sahnedeki oyuncuların dikkatinin dağılmamasının ve oyunlarının engellenmemesi için seyirciye büyük iş düşmektedir. Konuşmalar, telefon çalmaları, sahneye ışık tutulması gibi etkenler oyuncuların dikkatini dağıtacağı gibi diğer seyircileri de rahatsız edecektir. Bu yüzden sanatın hem zevkli, hem de prensipli bir kolu olmuştur.

“Tiyatro da diğer sanat dalları gibi uzman eğitmenler tarafından öğretilmelidir. Bunun için eğitim alacağınız yerin tercihini büyük bir titizlikle yapmalısınız. Bizim kadromuz tamamen alanında uzman ve deneyimlidir. Size kaliteli eğitimin garantisini veriyoruz.”

sahnede-kadınTiyatro Dersleri İle İlgili Sorular

Tiyatronun Faydaları Nelerdir?

Kişi tiyatro ile hayal gücünü, yaratıcılığını ve kendini ortaya koyar. Tiyatro ile bireyler kendilerine güven kazanırlar, kendilerini çok daha iyi ifade eder hale gelirler. İyi bir eğitimci bularak kaliteli eğitim alıp, ister hobi olarak isterseniz meslek olarak icra edebilirsiniz.

 


Yaş Sınırı Var Mıdır?

Tiyatro kursu İzmir Narlıdere’de yaş sınırlaması ya da herhangi bir ön şart yoktur. Tiyatroya ilgisi olan herkesi eğitime alıyoruz.


Eğitim Nasıl İlerliyor?

  • Eğitimlerimiz dil egzersizi ve nefes egzersizi ile başlamaktadır. Çünkü tiyatroda hitabet son derece önemlidir.
  • Ardından dinlenme egzersizleri, uyum ve ifade egzersizleri ile kabiliyetinizi her geçen gün arttırmayı amaçlıyoruz.
  • Sahne eğitimine başlanmadan önceki son aşama da hareket ve beden dili öğretilmektedir. Çünkü sahnede hareketleriniz inandırıcı olmalıdır.
  • Daha sonra sahne eğitimine başlanır ve sahneye hazır hale getirilirsiniz.

Tiyatro kursumuzda size teorik bilgiler öğretildiği gibi uygulamada gösterilir. Bu da sizi sahneye daha iyi hazırlar. Ayrıca eğitim sonunda büyük bir topluluk önünde profesyonel olarak oyun sergileyebilirsiniz.


Tiyatroda Diksiyon Önemli Midir?

Kişi tiyatro sahnesinde beden dili, minikler ve düzgün diksiyon ile rolüne odaklanır. Bu sebeple tiyatro ile ilgilenen bireyler doğru diksiyona sahip olurlar.


Çocuklar İçin Kurs Programınız Var Mı?

Tabii ki var. Özellikle çocuklarda tiyatro eğitimi önemlidir. Çocuklarda tiyatro eğitimi; bir taraftan zihinsel ve ruhsal olarak gelişmelerini sağlarken, diğer taraftan vücutlarını kullanabilmelerini ve denetleyebilmelerini sağlar. Özellikle hiperaktif çocukları sakinleştirmek için tiyatro eğitimi tercih edilebilir.


Tiyatro Eğitimi Alabilmem İçin Yetenek Gerekli Midir?

Tiyatro, doğuştan gelen bir yetenekle değil sonradan kazanılan becerilerle icra edilen bir sanattır. Yani eğer siz de tiyatro sahnesinde görev almak istiyorsanız, eğitim almanız gerekmektedir. Eğitimler ilk başta zor gelebilir. Ancak zamanla bu zorluğu kırdığınızı ve çok rahat bir şekilde sahnelere çıkabildiğinizi göreceksiniz. Tiyatro eğitimini de ancak uzman eğitmenler verebilmektedir. İşte bu noktada imdata tiyatro kursu yetişiyor.


Nasıl Ulaşabilirim?

Tiyatro Kursu İzmir Narlıdere ‘de bulunmaktadır. Balçova, Hatay, Gaziemir, Karabağlar, Güzelbahçe, Urla, Seferihisar ve Çeşme semtlerinden toplu taşımayla kolayca ulaşılabilecek bir konumdadır.


Ücretsiz Tiyatro Deneme Dersimiz için, 0531 943 4732 numaralı telefonumuzdan bize ulaşabilir, detaylı bilgi alabilirsiniz. Sanatın her dalı ciddidir ve emek istemektedir. Sanatı ciddiye alan ve size yeteri kadar ilgi gösterecek bir kurum bünyesinde kurs almalısınız.